Aktualizacja: 25.03.2025 10:09 Publikacja: 02.02.2024 12:56
Foto: AdobeStock
Chociaż Krajowy System e-Faktur ma groźne dla jego przepustowości błędy, to jednak Ministerstwo Finansów nie chce zmieniać jego parametrów technicznych po stronie podatników – taką deklarację złożyło kierownictwo resortu na piątkowym spotkaniu z przedstawicielami organizacji gospodarczych. Minister Andrzej Domański podczas spotkania kilkakrotnie zapowiadał, że nie ma odwrotu od wprowadzenia obowiązkowego KSeF, a dokładna data będzie podana na przełomie kwietnia i maja br., gdy zakończy się audyt techniczny systemu.
To fiskus ma ocenić, czy wpłaty od youtube’owych patronów są darowizną. Nie może tego wymagać od youtubera.
Przedsiębiorca, któremu kontrahent finansuje wydatki na prowadzenie biura i codzienne życie, musi wykazać przychód. I nie zaliczy tych wydatków do kosztów. Takie jest stanowisko fiskusa.
Zadośćuczynienie wypłacone pracownikowi na podstawie ugody sądowej za wypadek przy pracy może być kosztem podatkowym pracodawcy.
Leasing zwrotny ruchomości to dwie osobne transakcje. Zbycie przez korzystającego na rzecz finansującego takiej ruchomości podlega opodatkowaniu VAT jako odpłatna dostawa towarów.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Umowa z fiskusem rozwiewająca nieporozumienia co do faktów, roczny limit czasu kontroli skarbowej a także możliwość zmiany formy opodatkowania małych firm w trakcie roku – to kolejne podatkowe propozycje zespołu Rafała Brzoski.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Firmy, które spełniły odpowiednie warunki, zyskały dodatkowe dwa miesiące na złożenie deklaracji na podatek od nieruchomości na 2025 r. Wydłużony termin upływa z końcem marca.
Wystąpienie wspólnika ze spółki komandytowej bez jakiegokolwiek świadczenia ze strony spółki nie skutkuje koniecznością rozpoznania przychodu podatkowego zarówno po stronie występującego wspólnika, jak i pozostałych wspólników i spółki.
Ludzie nie korzystają na bankach – sugeruje minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. – Jest wprost odwrotnie, zyskują i klienci, i budżet państwa, dla którego banki to kura znosząca złote jajka – odpowiadają analitycy.
Ataki na zyski banków i wezwania do ich kolejnego obciążenia przestały być przed wyborami prezydenckimi tylko domeną lewicy. Niestety, po wyborach zacznie się poszukiwane pieniędzy u wszystkich i przez wszystkich.
Ministerstwo Zdrowia chce zakazać jednorazowych e-papierosów i smakowych saszetek nikotynowych. Producenci sugerują: prohibicją niewiele się zdziała.
To fiskus ma ocenić, czy wpłaty od youtube’owych patronów są darowizną. Nie może tego wymagać od youtubera.
Przedsiębiorca, któremu kontrahent finansuje wydatki na prowadzenie biura i codzienne życie, musi wykazać przychód. I nie zaliczy tych wydatków do kosztów. Takie jest stanowisko fiskusa.
Zespół Rafała Brzoski, który pracuje nad likwidacją barier prawnych, przekazał rządowi pierwsze 111 propozycji zmian przepisów. Ponad 60 proc. z nich dostało zielone światło, 30 proc. wymaga jeszcze dalszych prac, a tylko 8 proc. nie wejdzie w życie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas