Aktualizacja: 06.11.2024 20:33 Publikacja: 06.11.2024 17:30
Foto: Adobe Stock
Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) wydał ważne orzeczenie dotyczące rozliczania w koszty tzw. nieściągalnych wierzytelności. I nie są to wesołe wieści dla podatników. Sąd uznał bowiem, że jeśli dłużnik jest w upadłości, to samo pismo od syndyka potwierdzające minimalne widoki na odzyskanie długu nie pomoże w szybkim rozliczeniu go w koszty jako nieściągalną wierzytelność.
Sprawa dotyczyła spółki, która miała kłopot z jednym z kontrahentów. We wniosku o interpretację wyjaśniła, że sprzedała mu usługę obsługi ceramicznej. Jej odbiorca nie uregulował jednak faktury. Co gorsza, we wrześniu 2019 r. sąd rejonowy ogłosił jego upadłość i ustanowił syndyka.
Krajowy System e-Faktur, czyli centralny, prowadzony przez fiskusa rejestr, będzie wprowadzany etapami. Najwcześniej, od 1 lutego 2026 r., zaczynają największe firmy.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Globalny podatek wyrównawczy to krok w kierunku sprawiedliwego systemu podatkowego, ale koniecznie trzeba go uzupełnić o gwarancje dla firm inwestujących w polskich strefach ekonomicznych. To zgodna opinia posłów z różnych ugrupowań.
Składanie plików JPK_CIT będzie nie tylko techniczną rewolucją, ale też wzmocnieniem skarbówki.
Przedsiębiorca sponsorujący klub sportowy może zaliczyć wydatki do kosztów uzyskania przychodów, a następnie odliczyć ich połowę od dochodu. Pod warunkiem, że klub go reklamuje.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Ministerstwo Finansów opublikowało szczegółowe dane dotyczące rozliczeń ryczałtowców za 2023 rok. Z informacji resortu wynika, że nastąpił kolejny wzrost popularności tej formy opodatkowania - w ubiegłym roku skorzystało z niej blisko 2 miliony podatników, czyli o 260 tysięcy więcej niż rok wcześniej.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych, opowiadają Andrzej Olechniewicz oraz Marek Twardowski z firmy ubezpieczeniowej Warta.
6 listopada 2024 roku na PGE Narodowym odbędzie się Google Cloud Summit Poland 2024. To jedno z największych wydarzeń w Polsce i naszej części Europy poświęcone technologiom chmurowym i sztucznej inteligencji.
Zaczęło się od małego start-upu w Poznaniu. Dzisiaj Allegro to najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce, jedna z największych firm e-commerce w Europie oraz wyjątkowe miejsce pracy.
W procesie rekrutacyjnym pokazujemy, jak atrakcyjnym miejscem do pracy jest AstraZeneca, a jednocześnie staramy się wybierać takich kandydatów, którzy chcą się rozwijać, uczyć, zdobywać różne doświadczenia, mają w sobie pasję oraz chęci i zgodnie z wartościami i misją firmy chcą pomagać innym – mówi Marta Jagnieża, wiceprezes zarządu, dyrektorka HR w AstraZeneca.
Kontroling, wyposażony w nowoczesne systemy EPM, umożliwia szybsze reagowanie na zmieniającą się rzeczywistość biznesową.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje – mówi Tomasz Czerski, dyrektor rozwiązań big data w Orange Polska.
Oprócz zmian dotyczących budowli konieczna jest szersza reforma podatku od nieruchomości – sugerują posłowie.
Krajowy System e-Faktur, czyli centralny, prowadzony przez fiskusa rejestr, będzie wprowadzany etapami. Najwcześniej, od 1 lutego 2026 r., zaczynają największe firmy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas