Aktualizacja: 10.05.2020 10:22 Publikacja: 10.05.2020 10:22
Foto: Adobe Stock
W następstwie występującej w ostatnim czasie trudnej sytuacji gospodarczej wywołanej pandemią COVID-19 wiele podmiotów funkcjonujących na polskim rynku musiało zmierzyć się z licznymi ograniczeniami w prowadzeniu działalności gospodarczej, a cześć z nich z uwagi na wprowadzone obostrzenia zmuszona została do czasowego zaprzestania prowadzenia działalności (np. restauracje, sklepy odzieżowe, czy też salony fryzjerskie).
Z uwagi na zaistniałą sytuację przedsiębiorcy stanęli przed wieloma wyzwaniami, w tym koniecznością podjęcia odpowiednich działań, które pozwolą na przetrwanie obecnego spadku obrotów gospodarczych oraz zabezpieczenie rentowności działalności. W celu zapobieżenia negatywnym skutkom przestoju gospodarczego, wprowadzono pakiet ustaw stanowiących tzw. tarcze antykryzysowe, które dają wiele możliwości wsparcia dla przedsiębiorców. Zgodnie z opublikowanymi niedawno informacjami liczba złożonych wniosków o przyznanie różnych form
Przepisu, który przerwał możliwość rozpoczętej amortyzacji podatkowej, nie da się pogodzić z konstytucyjną zasadą ochrony interesów w toku.
W uchwalonej przez Sejm noweli do ustawy o podatkach i opłatach lokalnych na nowo zdefiniowano budowle.
Ministerstwo Finansów poinformowało o odroczeniu obowiązku integracji kas rejestrujących z terminalami do końca marca 2025 r. Docelowo obowiązek ten ma zostać zniesiony.
Automatyzacja rozliczeń podatkowych jest wymuszona prawem, ale może przynieść też korzyści dla samych podatników.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
To już pewne - globalny podatek wyrównawczy będzie obowiązywał od 2025 roku.
Teorie spiskowe o szczepieniach wciąż mają się w Polsce dobrze. Problem w tym, że unikający szczepień naraża nie tylko siebie. Czy szef może kazać się zaszczepić?
Obowiązkiem pracodawców jest ochrona życia i zdrowia pracowników. Czy w zakresie tego obowiązku firma może wymagać szczepienia, pytać o nie albo zwolnić za jego brak?
Przedstawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z października 2024 r.
Może się okazać, że to superbakteria z rozwiniętą antybiotykopornością będzie potencjalnym czynnikiem X, który spowoduje, że wybuchnie następna pandemia – mówi Artur Białoszewski, epidemiolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Przedsiębiorcy zdążyli się już przyzwyczaić, że najważniejsze zmiany w prawie podatkowym wchodzą w życie 1 stycznia. Nie inaczej będzie teraz.
Z możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw krztuścowi skorzystało jak dotąd ok. 800 kobiet w ciąży.
Jak wskazują najnowsze dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), w 2023 roku na odrę zmarło szacunkowo 107,5 tys. osób. Głównie były to dzieci poniżej 5. roku życia. Liczba zachorowań drastycznie wzrasta.
W określonych przypadkach organy podatkowe mogą nadać decyzji nieostatecznej rygor natychmiastowej wykonalności. Zobowiązanie określone przez organ staje się wtedy wymagalne zanim zakończy się procedowanie sprawy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas