Aktualizacja: 11.04.2018 05:40 Publikacja: 11.04.2018 05:40
Foto: 123RF
Zagadnienie dostaw ciągłych towarów oraz związanych z nimi obowiązków wynikających z przepisów ustawy o VAT zostało poruszone w interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 6 lutego 2018 r. (0112-KDIL1-3.4012.609.2017.3.PR).
We wniosku o wydanie interpretacji podatnik, będący spółką dostarczającą określone prefabrykaty dla branży motoryzacyjnej wskazał, że w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dostarcza towary stałym kontrahentom, dokonującym zamówień kilka razy w miesiącu. Dotąd spółka rozliczała każdą z dostaw indywidualnie, co wiązało się z wystawianiem odrębnej faktury dla każdej dostawy oraz – w przypadkach rozliczeń z w walucie obcej – każdorazowym przeliczeniu podstawy opodatkowania na złote zgodnie z obowiązującymi zasadami, a więc z zastosowaniem średniego kursu waluty obcej ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień dostawy towarów. Dla uproszczenia systemu rozliczeń jeden z kontrahentów spółki zwrócił się z prośbą o zmianę dotychczasowej umowy i ustalenie okresów rozliczeniowych, po upływie których byłaby wystawiana tylko jedna faktura za wszystkie dostawy zrealizowane w danym okresie. Spółka zwróciła się z pytaniem, czy zaproponowane rozwiązanie byłoby prawidłowe.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pi...
Jeśli przedsiębiorca potrzebuje do działalności rzeczy chroniących go przed różnymi zagrożeniami, może zaliczyć...
Choć do uruchomienia KSeF pozostało jeszcze dziewięć miesięcy, to eksperci radzą: przygotowania warto rozpocząć...
Zwolnienie z cła i VAT towarów przeznaczonych do nieodpłatnego udostępniania osobom uciekającym przed agresją Ro...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Umorzenie postępowania karnego skarbowego z powodu braku znamion czynu zabronionego może stanowić przesłankę świ...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas