Aktualizacja: 04.04.2025 04:42 Publikacja: 26.09.2024 11:30
Foto: Adobe Stock
Większość decyzji biznesowych podejmowanych jest w warunkach niepewności. Im więcej czynników, na które przedsiębiorstwo nie ma wpływu lub nie wzięło pod uwagę w procesie ustalania pożądanych rezultatów, tym większe prawdopodobieństwo ich nieosiągnięcia i dodatkowych wydatków nieuwzględnionych w planach. Obszar społeczny zrównoważonego rozwoju jest szczególnie istotny ze względu na bezpośrednie oddziaływanie na ludzi i społeczności oraz koszty negatywnych wpływów, jakie ponoszone są przez jednostki, których prawa zostały naruszone. Nieodpowiedzialne zachowanie skutkuje krzywdą konkretnej osoby czy całej grupy ludzi, jak np. ludów rdzennych, dlatego refleksja nad ryzykiem praw człowieka i gotowość organizacji do ujawniania informacji z tego zakresu powinny mieć taki sam priorytet jak pozostałe wymiary zrównoważonego rozwoju. Tym bardziej że może pociągać to za sobą fatalne skutki finansowe dla firmy – co dostrzegł regulator europejski, wprowadzając obowiązek badania podwójnej istotności.
Już od 1 stycznia 2025 roku wejdą w życie istotne zmiany w opodatkowaniu nieruchomości.
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Przedsiębiorcy świadczący usługi menedżerskie na kontraktach B2B mogą skorzystać z niższej stawki ryczałtu wynos...
Od 1 listopada 2024 roku przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z „wakacji składkowych”, czyli zwolnienia z opłaca...
Już od 2025 roku duże firmy i podatkowe grupy kapitałowe będą musiały raportować JPK CIT.
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Pracodawca nie ma obowiązku podawać przyczyny wypowiedzenia umowy zawartej na okres próbny. Sąd pracy może jedna...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas