Reklama

W recyklingu odpadów blokada dla innowacyjnych technologii

Spalarnie śmieci są drogie i nieefektywne, a opłaty za odbiór tego, co wyrzucamy z domów, jeszcze zdrożeją.
W recyklingu odpadów blokada dla innowacyjnych technologii

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

O 30 proc. zdrożał wywóz śmieci od 1 lipca 2013 r., a wzrośnie jeszcze o kolejne 30 proc. Taki scenariusz przewidują autorzy raportu „Rynek gospodarowania odpadami komunalnymi. Perspektywa 2030", przygotowanego przez Instytut Sobieskiego.

Choć nie wszędzie były podwyżki, to średnio w Polsce wywóz śmieci zdrożał. A zdaniem Tomasza Stysia i Roberta Foksa z Instytutu Sobieskiego będzie kosztował jeszcze więcej, gdyż ciągle potrzebne są inwestycje służące zagospodarowaniu odpadów komunalnych.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama