Reklama

Warto szkolić pracowników z cyberbezpieczeństwa. Ale połowa firm tego nie robi

Polskie firmy coraz częściej padają ofiarą cyberataków. Najsłabszym elementem systemu są zwykle ludzie, dlatego warto przede wszystkim inwestować w szkolenie pracowników z tego zakresu, tak aby wiedzieli jak reagować w razie takiego incydentu.
Warto szkolić pracowników z cyberbezpieczeństwa. Ale połowa firm tego nie robi

Foto: Adobe Stock

Jak wynika z raportu „Cyberportret polskiego biznesu: Bezpieczeństwo cyfrowe oczami ekspertów i pracowników” przygotowanego przez ESET i DAGMA Bezpieczeństwo IT, aż jedna piąta respondentów padła ofiarą cyberataku w miejscu pracy, a co trzeci ma taką osobę w kręgu rodziny lub znajomych. Realnie liczba ta może być jeszcze większa, gdyż przy pytaniu o to, z jakim konkretnie działaniem hakerów się zetknęli, tylko 28 proc. nie zaznaczyło żadnej odpowiedzi. Może to wynikać z niskiej świadomości cyberbezpieczeństwa, ale także z tego, że najczęściej udzielane odpowiedzi jak maile z nieznanych adresów (47 proc.), telefony z nieznanych numerów (41 proc.) oraz alerty programów antywirusowych (32 proc.), nie zawsze muszą skończyć się skutecznym atakiem.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama