Aktualizacja: 01.12.2024 23:26 Publikacja: 01.12.2024 22:12
UE chętnie wspiera działania firm chroniące środowisko
Foto: AdobeStock
Jeszcze przez nieco ponad miesiąc firmy mogą składać wnioski o wsparcie w dwóch naborach prowadzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Konkursy dotyczą projektów ukierunkowanych na rozwijanie recyklingu odpadów oraz optymalizację gospodarki surowcami i odpadami w przedsiębiorstwach w celu realizacji założeń gospodarki o obiegu zamkniętym.
– Nabory wniosków będą prowadzone do 30 grudnia 2024 r., a ich łączna wartość wynosi 110 mln zł. Dzięki programowi Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) przedsiębiorstwa mają szansę na uzyskanie finansowania transformacji swoich procesów produkcyjnych na bardziej przyjazne środowisku – zauważają eksperci do spraw funduszy i dotacji europejskich z firmy doradczej PwC pod wodzą dyrektora Grzegorza Kusia.
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje wiele branż, ale tam, gdzie liczy się ludzka empatia, intuicja, kreatywność i etyka, na razie nie jest w stanie zastąpić człowieka.
Co piąta złotówka z kredytów udzielanych firmom sektora MŚP w Polsce jest dziś zabezpieczona gwarancją de minimis.
Wkrótce pojawi się nowy bank w Polsce – koreański IKB. Za to z finansowej mapy może zniknąć inny duży kredytodawca. Czego potrzebuje sektor? Nowych graczy i powiewu świeżości czy może jednak większej konsolidacji – dominuje jeden pogląd.
Najstarsze gotowe mieszkania w ofercie deweloperów mają osiem lat. Na te powstające trzeba czekać najdłużej do 2027 r.
Niemal 86 tys. pracodawców otrzyma wkrótce pismo z PFR z wezwaniem do wyjaśnienia przyczyn nieuruchomienia pracowniczego planu kapitałowego.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Czy istnieje związek między nagrodą Zielone Orły „Rzeczpospolitej” a listopadowym zwycięstwem Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA? Tak i to nawet znacznie większy niż mogłoby się wydawać.
Rynek żywności potrzebuje opakowań bezpiecznych, zapewniających jej najwyższe parametry jakościowe i smakowe, ale też spełniających oczekiwania konsumentów i odpowiadających na globalne trendy w zakresie dbałości o środowisko.
Eksperci szacują, że każdego roku nasz apetyt na zakupy podczas Black Friday rośnie – podobnie jak góry śmieci na wysypiskach, gdzie może trafić nawet 80 procent produktów zakupionych okazyjnie przed świętami.
Co piąta złotówka z kredytów udzielanych firmom sektora MŚP w Polsce jest dziś zabezpieczona gwarancją de minimis.
Donald Trump sygnalizował jeszcze w kampanii wyborczej, że w razie wygranej ponownie wycofa Stany Zjednoczone z Porozumienia paryskiego. Zdaniem ekspertów, osłabienie amerykańskiej polityki klimatycznej może stanowić szansę dla Chin, które mają ambicję, aby stać się liderem na arenie międzynarodowej w dziedzinie polityki klimatycznej.
Błędy w szacowaniu wartości zamówień lub ich niezasadny podział przez beneficjentów mogą skutkować nałożeniem korekty finansowej. Jakich zasad należy przestrzegać i jakich błędów unikać, by prawidłowo rozliczyć dofinansowanie?
Jakie są scenariusze wprowadzania regulacji dotyczących rozszerzonej odpowiedzialności producenta? Jakie cele powinna spełniać ta ustawa? Jak pogodzić – nierzadko sprzeczne – cele biznesu i samorządów?
System ruszy jednak za rok, nie za miesiąc. Rynek nadal czeka na projekt rozszerzonej odpowiedzialności producenta.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas