- Jak AI zmieni rynek pracy;
- Które zawody na razie są bezpieczne;
- Jak można dostosować się do nowej rzeczywistości.
Aktualizacja: 23.01.2025 05:36 Publikacja: 01.12.2024 22:09
Minie jeszcze sporo czasu, zanim robot zastąpi fryzjera. Zawód ten opiera się na interakcji międzyludzkiej i umiejętnościach, których sztuczna inteligencja nie jest w stanie w pełni odzwierciedlić
Foto: AdobeStock
Liczba działalności gospodarczych w branży technologii informatycznych zakładanych nad Wisłą wyraźnie wyhamowała – wynika z najnowszych danych przygotowanych dla „Rzeczpospolitej” przez wywiadownię gospodarczą Dun&Bradstreet.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Chętni na wynajem mieszkania mają spory wybór, a czynsze można negocjować. Największe rabaty, przekraczające 10 proc., dostają najemcy największych mieszkań. W tym roku czynsze nie powinny rosnąć.
Polska traci ponad 20 mld rocznie na wykluczaniu osób LGBT. A tolerancja się opłaca, bo firmy bardziej przyjazne mają lepsze wyniki finansowe – tak wynika z raportu organizacji Open for Business. Społeczność czeka na ustawę o związkach partnerskich.
Wielkie korporacje nie chcą ponosić kosztów ochrony klimatu – wynika z międzynarodowego badania firmy EY, które „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza. Do tego na świecie rośnie niechęć do polityki klimatycznej. Donald Trump zapowiedział wystąpienie USA z porozumienia paryskiego, a Parlament Europejski naciska na spowolnienie unijnej zielonej transformacji.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Głównym powodem wzmożonej wymiany szefów spółek notowanych na GPW były w 2024 r. powyborcze roszady w firmach kontrolowanych przez państwo. Ale widać też wpływ zmian pokoleniowych.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Ogłoszony przez administrację Trumpa, OpenAI, Oracle i japoński SoftBank projekt Stargate ma pomóc Ameryce w osiągnięciu przewagi na rynku AI.
Wraz z Nowym Rokiem polskie prawo czeka szereg zmian, które będą miały znaczący wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Nieważne, czy mówimy o prawie pracy, prawie korporacyjnym, podatkach, raportowaniu ESG, czy sztucznej inteligencji.
MrBeast, 26-letni amerykański youtuber ze społecznością fanów na tej platformie, liczącą blisko 350 milionów osób, włączył się do gry o przejęcie kontroli nad TikTokiem.
Nowy prezydent USA szeroko otwiera drzwi technologicznym gigantom chcącym bez regulacyjnego skrępowania rozwijać systemy sztucznej inteligencji. Liczy na przyspieszenie w AI, która może wkrótce osiągnąć poziom inteligencji człowieka.
Dekada wystarczyła, aby prawnicy przekonali się do popularności.
Sięgając po GenAI (generatywna sztuczna inteligencja) w administracji publicznej, należy zachować dużą ostrożność. Przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo danych. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Szwedzki rząd rozważa zakaz używania mediów społecznościowych dla nastolatków na wzór rygorów stosowanych w Australii.
Donald Trump chce zmusić Chińczyków do sprzedaży połowy platformy internetowej TikTok. To część znacznie szerszej walki o to, kto będzie kontrolował najnowsze technologie w XXI wieku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas