Aktualizacja: 04.04.2025 06:55 Publikacja: 05.06.2024 04:30
Waldemar Żurek
Foto: TV.RP.PL
Od kilku lat nie należał pan do ulubieńców poprzedniej władzy. Jak pan ocenia to, co dziś dzieje się wokół Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości?
Od kilku lat wiedzieliśmy, że w funkcjonowaniu Funduszu Sprawiedliwości są bardzo poważne nieprawidłowości. Jednak politycy, którzy sprawowali władzę w sposób autorytarny, podporządkowali sobie prokuraturę tak, żeby przy wszystkich nieprawidłowościach, jakie popełniali, nie spadł im włos z głowy. Usiłowali także złamać sądy. Musimy mieć świadomość, że bez odpowiednich aktów oskarżenia nie można było osądzić nieprawidłowości dotyczących wydatkowania pieniędzy z FS. Dlatego właśnie połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości – polityka – było tak szkodliwe dla państwa.
Szeroko zakrojony plan rozliczeń poprzedniej ekipy przez obecny rząd nie sprzyja realizacji koncepcji niezależne...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Zawsze uważałem, że neosędziowie powinni zostać usunięci z zawodu – mówi Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w W...
Osoby pełniące funkcje administracyjne zdają się dostosowywać do życzeń polityków, z łaski których zajmują obecn...
System losowego przydziału spraw (SLPS) działa od początku w taki sposób, że wpływ spraw dla poszczególnych sędz...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Wymagalność roszczeń o zapłatę wynikających z umów kredytów denominowanych czy indeksowanych do waluty obcej, a...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas