Odpowiedź na pytanie czytelnika zależy od tego, jakie adnotacje na jego zwolnieniu umieścił lekarz. Jeżeli napisał on na zwolnieniu, że chory powinien leżeć, to czytelnik powinien pozostać w łóżku.
Natomiast jeśli w L4 lekarz zamieścił adnotację, że pacjent może chodzić, to czytelnik może wykonywać zwykłe czynności życia codziennego, np. chodzić po mieszkaniu, wyjść na zabiegi, po leki do apteki, po niezbędne zakupy itp. ([b]wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach z 12 listopada 2002 r., sygn. akt III AUa 3189/0[/b]).
Jednoznaczne określenie wszystkich czynności, które można wykonywać podczas zwolnienia, jest niemożliwe. Przy ewentualnej kontroli szef powinien kierować się tym, czy sposób wykorzystywania chorobowego wpływa negatywnie na odzyskanie przez podwładnego zdolności do pracy, przez co opóźnia jego powrót do firmy.
[i][b]Więcej w artykułach:[/b]
"[link=http://www.rp.pl/artykul/56651,268367_Chorobe_zatrudnionego__stwierdza_tylko_lekarz__w_specjalnym_zaswiadczeniu.html]Chorobę zatrudnionego stwierdza tylko lekarz w specjalnym zaświadczeniu[/link]"
[link=http://www.rp.pl/artykul/6,384594_ZUS_moze_skontrolowac_kazde_zwolnienie_.html]ZUS może skontrolować każde zwolnienie. [/link]
[b]Polecamy także nasz serwis:[/b]
[link=http://www.rp.pl/temat/56647.html] rp.pl » Dobra Firma » Kadry » Usprawiedliwiona nieobecność w pracy » Zwolnienia chorobowe [/link] [/i]