Środki na uatrakcyjnienie kształcenia zawodowego i ustawicznego

Rozszerzenie programów praktyk zawodowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć i kursów – to wszystko ma wspomóc rozwój kształcenia zawodowego. Na dofinansowanie odpowiednich działań zarezerwowano 3,6 mln zł.

Aktualizacja: 14.09.2021 07:35 Publikacja: 13.09.2021 07:55

Środki na uatrakcyjnienie kształcenia zawodowego i ustawicznego

Foto: AdobeStock

Od 27 września do czwartego października urząd marszałkowski województwa łódzkiego czeka na zgłoszenia projektów, obejmujących swoim zakresem problematykę kształcenia zawodowego. Przedkładane pomysły mają wpisywać się w wytyczne i cele działania 11.3.2 programu regionalnego. A można je podsumować, jako potrzebę ożywienia, uatrakcyjnienia i dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb uczniów (młodzieży jak i dorosłych) oraz współczesnej gospodarki, oczekiwań pracodawców i stawianych przez nich wymagań. Chodzi o to, aby oferta kształcenia zawodowego nie tylko zachęcała nowych uczniów do podejmowania nauki, ale dawała także realne szanse znalezienia pracy. Program szkoleń – zarówno w stosunku do zagadnień teoretycznych, jak i praktycznych – musi odpowiadać potrzebom regionalnego rynku pracy: zgłaszanemu zapotrzebowaniu na pracowników (specjalistów), perspektywicznym branżom, tzw. inteligentnym specjalizacjom.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Administracja
Teresa Siudem: Samorządowe spółki komunalne bez przetargu
Administracja
Zamówienie in-house? Gmina musi mieć powód, by go udzielić
Administracja
Strona postępowania o wydanie decyzji o warunkach zabudowy
Administracja
Czy sprzedaż nieruchomości gruntowej na rzecz użytkownika wieczystego podlega VAT?
Administracja
Czy sołtysowi można wypłacić dietę choćby za jeden dzień? WSA rozstrzygnął