Reklama

Chaos we wdrażaniu dyrektywy UE o sygnalistach

Jednostki organizacyjne gminy mogły ustalać wspólnie wewnętrzne procedury zgłaszania nadużyć. Jednak wiele osób o tym nie wie – stąd poszczególne jednostki samorządu na własną rękę szukają rozwiązań.
Chaos we wdrażaniu dyrektywy UE o sygnalistach

Foto: Adobe Stock

Od 23 października 2019 r. Polska miała dwa lata na wdrożenie dyrektywy UE, dotyczącej ochrony osób zgłaszających nadużycia, czyli tzw. sygnalistów. Przez długi czas nic w tej sprawie się jednak nie działo, a potencjalni obowiązani pozostawali w błogiej nieświadomości zbliżającego się ryzyka. Aż tu nagle 14 października 2021 r., a więc raptem mniej więcej dwa miesiące przed końcowym terminem implementacji ww. dyrektywy, który przypada na 17 grudnia tego roku, pojawił się projekt ustawy jej dotyczący – o zgrozo przewiduje on sankcje karne za brak zgodności. I zapanował chaos.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji PRO.RP.PL!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach rocznej subskrypcji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji z kraju i świata.

Kup roczny dostęp do PRO.RP.PL i ciesz się pełnym dostępem do The New York Times na 12 miesięcy.

W pakiecie zyskujesz nieograniczony dostęp do The New York Times, w tym News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Kliknij i poznaj szczegóły.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama