Reklama

Chaos we wdrażaniu dyrektywy UE o sygnalistach

Jednostki organizacyjne gminy mogły ustalać wspólnie wewnętrzne procedury zgłaszania nadużyć. Jednak wiele osób o tym nie wie – stąd poszczególne jednostki samorządu na własną rękę szukają rozwiązań.
Chaos we wdrażaniu dyrektywy UE o sygnalistach

Foto: Adobe Stock

Od 23 października 2019 r. Polska miała dwa lata na wdrożenie dyrektywy UE, dotyczącej ochrony osób zgłaszających nadużycia, czyli tzw. sygnalistów. Przez długi czas nic w tej sprawie się jednak nie działo, a potencjalni obowiązani pozostawali w błogiej nieświadomości zbliżającego się ryzyka. Aż tu nagle 14 października 2021 r., a więc raptem mniej więcej dwa miesiące przed końcowym terminem implementacji ww. dyrektywy, który przypada na 17 grudnia tego roku, pojawił się projekt ustawy jej dotyczący – o zgrozo przewiduje on sankcje karne za brak zgodności. I zapanował chaos.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama