Aktualizacja: 10.07.2025 05:28 Publikacja: 18.05.2022 10:12
Foto: Adobe Stock
Stworzenie nowego modelu kompensowania szkód doznanych przez pacjentów opartego na funduszu działającym przy rzeczniku praw pacjenta daje szansę na zdecydowaną poprawę dotychczasowych procedur oraz poziomu ochrony interesów osób poszkodowanych. Regulacja dotycząca wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych egzaminu, a struktura oparta na 16 komisjach, w których zasiada 256 członków, jest kompletnie nieefektywna.
6 kwietnia na łamach „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł adw. Andrzeja Malickiego („Orzekanie o zdarzeniach medycznych bez prawników. Błędne kierunki zmian”), który trudno zbyć milczeniem. Tekst ten broni dorobku wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych, a jednocześnie krytycznie odnosi się do pomysłu ich zastąpienia przez Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych, obsługiwany przez rzecznika praw pacjenta. Błędne są jednak nie tylko tezy postawione w tekście (w tym również tytułowa), ale też sama warstwa faktograficzna.
Zanim położymy się na rozgrzanej słońcem plaży, warto zorientować się, jakie zasady na niej obowiązują. Okazuje...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Mandat za opalanie topless, zakaz wstępu dla psów, kara za picie alkoholu – wszystko to, jak pokazuje praktyka,...
Zastosowanie środka egzekucyjnego następuje z chwilą doręczenia bankowi zawiadomienia o zajęciu konta dłużnika,...
Do podjęcia uchwały wprowadzającej odstępstwo od zakazu spożywania alkoholu w określonym miejscu publicznym koni...
Nieprzestrzeganie wymogów dotyczących usytuowania wiaty może skutkować koniecznością rozbiórki, karami finansowy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas