W sprawie nazwy ulicy mieszkańcy mają prawo się wypowiedzieć

Rada gminy, przeprowadzając konsultacje, powinna pamiętać, aby stanowiły one rzeczywisty instrument partycypacji społeczeństwa w ważnych dla niego zagadnieniach.

Publikacja: 26.01.2023 14:59

Rada gminy, podejmując uchwałę o zmianie nazwy ulicy, musi się liczyć z konsekwencjami takiej zmiany

Rada gminy, podejmując uchwałę o zmianie nazwy ulicy, musi się liczyć z konsekwencjami takiej zmiany, np. czy osoby fizyczne lub prawne – w tym podmioty gospodarcze – nie będą obciążone kosztami wprowadzenia uchwały w życie

Foto: Fotorzepa/Raf Rafał

Rada gminy na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 13 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (DzU z 2021 r., poz. 1372) podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy ulic w miejscowości B.

W § 1 pkt 2 ww. uchwały zapisano, że drodze wojewódzkiej, stanowiącej własność położonej w obrębie ewidencyjnym miejscowości B. nadaje się ulicy nazwę „S.”. Rada uzasadniła podjęcie stosownej uchwały zapewnieniem prawidłowej i czytelnej numeracji porządkowych nieruchomości oraz zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców m.in. poprzez precyzyjną lokalizację nieruchomości dla służb porządkowych.

Pozostało 88% artykułu

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Administracja
Jak gminy powinny przygotować się do reformy planistycznej?
Administracja
Teresa Siudem: Planistyczna karuzela dopiero przed nami
Administracja
Czy gmina może wynająć lokal bibliotece?
Administracja
Polska i Saksonia wzmocnią współpracę w zakresie edukacji, kultury i turystyki
Administracja
Kiedy płatnik może wnioskować o stwierdzenie nadpłaty podatku u źródła?
Materiał Promocyjny
Jak wygląda auto elektryczne