Przekazanie informacji telefonicznie jest dopuszczalne

Zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia kontroli nie rozstrzyga o prawach czy obowiązkach strony i nie musi mieć formy pisemnej.

Publikacja: 07.02.2024 02:00

Przekazanie informacji telefonicznie jest dopuszczalne

Foto: Adobe Stock

Rada miejska podjęła uchwałę w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji udzielanych z budżetu gminy dla niepublicznych szkół, przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne i osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego (j.s.t.).

Uchwała została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. Chodziło m.in. o postanowienia, zgodnie z którymi kontrolę przeprowadzają upoważnione do tego osoby na podstawie imiennego upoważnienia burmistrza, a o zamiarze przeprowadzenia kontroli kontrolujący zawiadamia podmiot oświatowy telefonicznie lub pisemnie, nie później niż na trzy dni przed terminem rozpoczęcia kontroli. 

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r.
Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Administracja
Katarzyna Wójcik: Radny bez kontroli nad mieniem komunalnym
Administracja
Czy radny może przeprowadzić kontrole w spółce komunalnej?
Administracja
Miasto zapłaci, bo właściciel auta zapomniał o formalności. Wyrok WSA
Administracja
To, że zabytek wymaga rozbiórki, nie uchroni przed karą za zaniechanie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Administracja
Podatnik, zaniżając wartość budowli, musi się liczyć z sankcjami