Reklama

Teresa Siudem: Kariera w Unii – warto spróbować

Tylko 5 proc. Polaków pracuje w instytucjach Unii Europejskiej, przy średniej unijnej 8 proc. Stażystów jest jeszcze mniej – 4 proc. Przechodzimy przez sito rekrutacyjne na tym samym poziomie, co inne nacje, ale rzadziej aplikujemy w konkursach. To sprzeczne z interesem naszego kraju.
Teresa Siudem: Kariera w Unii – warto spróbować

Foto: AdobeStock

Od 20 lat Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Dzięki temu wybieramy nie tylko swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego, ale możemy też aplikować w konkursach na stanowiska w instytucjach unijnych. Zatrudniają one obecnie ok. 60 tys. osób z 27 krajów członkowskich i nie tylko w Brukseli. Można zatrudnić się w agencjach UE w całej Europie lub delegaturach UE na całym świecie. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zakres tematów jest bardzo szeroki – może być to np. prawo, nowe technologie, bezpieczeństwo, ochrona środowiska, zdrowie czy handel...

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama