Reklama

Teresa Siudem: Sygnalista w samorządzie terytorialnym

Nie tylko przedsiębiorstwa, także podmioty publiczne, w tym jednostki samorządu terytorialnego, muszą wdrożyć system zgłoszeń dla sygnalistów.
Teresa Siudem: Sygnalista w samorządzie terytorialnym

Foto: Adobe Stock

Urząd gminy, starostwo powiatowe, urząd marszałkowski – to instytucje, które mają obowiązek wdrożyć dwa niezależne od siebie systemy zgłoszeń dla sygnalistów: wewnętrzny i zewnętrzny. Ten pierwszy – gdy liczba wykonujących pracę zarobkową na rzecz danej jednostki wynosi co najmniej 50 osób, a gmina lub powiat mają więcej niż 10 tys. mieszkańców. Zgłoszenia wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, będą dotyczyć nieprawidłowości mających związek z daną instytucją.

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama