Reklama

E-Doręczenia również w spółkach komunalnych

Od początku roku spółki komunalne są zobowiązane do korzystania z systemu e-Doręczeń. W ten sposób muszą np. wysyłać wezwania do zapłaty albo korespondencję dotyczącą odcięć wody.
E-Doręczenia również w spółkach komunalnych

Foto: Adobe Stock

Podstawową grupą podmiotów, na którą ustawodawca nałożył obowiązek doręczania korespondencji za pośrednictwem systemu e-Doręczeń, są podmioty publiczne. W grupie tej znajdują się spółki komunalne. Zgodnie bowiem z art. 2 pkt 6 lit. c 18 listopada 2020 r. ustawy o doręczeniach elektronicznych wskazano, że za taki podmiot należy rozumieć inne niż jednostki sektora finansów publicznych osoby prawne utworzone w celu zaspokajania potrzeb o charakterze powszechnym, niemające charakteru przemysłowego ani handlowego, jeżeli podmioty te pojedynczo lub wspólnie, bezpośrednio albo pośrednio przez inny podmiot:

Pozostało jeszcze 95% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama