Reklama

20 mln zł na usuwanie odpadów niebezpiecznych z terenów gmin

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków do działania 1.5 programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko. Przedmiotem naboru jest dofinansowanie projektów dotyczących usuwania niewłaściwie składowanych lub magazynowanych odpadów i w konsekwencji likwidowania lub ograniczania wywołanego przez nie zagrożenia dla ludzi lub środowiska.
20 mln zł na usuwanie odpadów niebezpiecznych z terenów gmin

Foto: Adobe Stock

Wspierane będą działania podejmowane jako zadanie publiczne zgodnie z art. 26a ustawy o odpadach (DzU z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). Interwencje związane z usuwaniem odpadów będą mogły być realizowane wyłącznie na terenach będących własnością Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego (w tym tereny Skarbu Państwa w wieczystym użytkowaniu jst), na których występują odpady niebezpieczne lub łącznie odpady niebezpieczne i odpady inne niż niebezpieczne.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama