Aktualizacja: 19.04.2025 21:44 Publikacja: 17.02.2022 13:20
Foto: Adobe Stock
Metaverse (w języku polskim: metawersum) zwany jest następcą mobilnego internetu kolejnej generacji. Metaverse to przestrzeń w wirtualnej rzeczywistości, w której użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z cyfrowo wygenerowanym środowiskiem i innymi użytkownikami1.
Użytkownik w Metaverse może, korzystając ze swojej z cyfrowej osobowości (awataru), uczestniczyć w ekonomice Metaverse i zawierać umowy o usługi cyfrowe lub o dostarczanie treści cyfrowych. Metaverse stanowi obecnie centralny koncept, w kierunku którego grawituje postęp technologiczny, w obszarach takich jak blockchain, czy niewymienialne tokeny (non-fungible tokens NFT). Stanowi to wyzwanie dla tradycyjnie rozumianych praw własności intelektualnej. Z tym wyzwaniem mierzyć się muszą nie tylko uprawnieni z tych praw, ale także korzystający z nich użytkownicy. To wyzwanie dotyczy przede wszystkim trzech obszarów: prawa autorskiego i potencjalnych naruszeń, prawa znaków towarowych oraz kwestii związanych z dystrybucją przedmiotów jako treści cyfrowych.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas