Aktualizacja: 19.04.2025 21:30 Publikacja: 31.01.2023 10:18
Foto: Adobe Stock
Z każdej niemal strony jesteśmy informowani o kolejnych atakach czy zagrożeniach związanych z cyberbezpieczeństwem. Jednocześnie wiele się mówi o systemach, które mają chronić firmy przed takimi atakami. Dlaczego więc jest tak źle? Nie dlatego, że firmy oszczędzają na zabezpieczeniach. Powody są bardziej banalne.
Cóż z tego, że wydamy krocie na kolejne programy antywirusowe czy antyszpiegowskie, jeśli nie będziemy komunikowali pracownikom o czyhających zagrożeniach. Przekazanie podwładnym suchej informacji o tym, że pewnych rzeczy wolno używać, a innych nie, że są przeglądarki do których nie można zaglądać, że służbowy laptop nie służy do prywatnych spraw – nic nie dadzą. Pracownik musi się czuć za firmę odpowiedzialny. Organizujmy więc cykliczne spotkania, szkolenia, pokazujmy na przykładach, co grozi firmie i jak łatwo pewnych zagrożeń uniknąć, tłumaczmy, że poważne problemy pracodawcy mogą okazać się też problemem dla pracownika. Do tego konieczne są cykliczne i wnikliwe audyty. Wprowadzone raz rozwiązanie po jakimś czasie, zwyczajnie, może się już nie sprawdzać. Z raportu Związku Firm Ochrony Danych Osobowych wynika, że za ponad 70 proc. incydentów związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa firmy odpowiadają pracownicy i współpracownicy. Dane zmuszają do myślenia.
Dłużnik nie musi już przepisywać majątku na konkubinę, by ukryć go przed komornikiem. Może wykorzystać do tego l...
Wyegzekwowanie należności w niektórych sprawach jest problemem. Wiele egzekucji kończy się wydaniem postanowieni...
Początek 2025 roku przyniósł szereg komunikatów Urzędu Regulacji Energetyki, które wywołały liczne wątpliwości n...
Przedsiębiorca, decydując się na współpracę z sektorem publicznym, powinien pamiętać, że rządzi się ona innymi p...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Kodeks cywilny zawiera regulacje, na podstawie których wykonawca może domagać się dostosowania wysokości wynagro...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas