Reklama

Czy warto zerwać kontrakt i zejść z budowy?

Wykonawca może zerwać umowę łączą go z zamawiającym, ale zawsze musi liczyć się z konsekwencjami tego kroku. Utrata zabezpieczenia czy konieczność zapłaty odszkodowania to nie wszystko. Wykonawca może stracić szansę na otrzymanie w przyszłości innych zamówień.
Czy warto zerwać kontrakt i zejść z budowy?

Foto: Adobe Stock

W dobie rosnących problemów z uzyskaniem opłacalności realizacji kontraktów publicznych, niejeden wykonawca zastanawia się, czy warto nadal wykonywać umowę – zwłaszcza, gdy nie uda się uzyskać satysfakcjonującej waloryzacji wynagrodzenia. Jednak zerwanie umowy powoduje daleko idące skutki, stąd taki krok powinien zostać bardzo dobrze przemyślany i traktowany jako ostateczność.

Umów należy dotrzymywać

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama