Fundacja rodzinna zadba o integralność majątku

Pod koniec września Ministerstwo Rozwoju zadeklarowało rychłe upublicznienie projektu ustawy o fundacji rodzinnej, a jego wejście w życie od 1 stycznia 2022 r. - to odpowiedź na potrzeby biznesu. Co taka ustawa powinna regulować?

Publikacja: 03.12.2020 17:00

Fundacja rodzinna zadba o integralność majątku

Foto: Adobe Stock

Trzydzieści lat albo i więcej – tyle zajęło polskim przedsiębiorcom dojście do majątku, który chcieliby pozostawić w rękach rodziny na pokolenia. Ale jak to zrobić, żeby przekazać go kolejnemu pokoleniu i jednocześnie, żeby to kolejne pokolenie zadbało o majątek tak jak ci, którzy go tworzyli? By nie myśleli jedynie w korzyściach ekonomicznych, ale o przyjemności i trudach budowania biznesu. Jak poprowadzić sukcesję, by dzieci nie roztrwoniły majątku i wysiłku, i marzeń właścicieli, pracowników i partnerów biznesowych? Jak zaplanować sukcesję by rodzina nie weszła w kolejny konflikt? Jak zadbać o resztkę relacji wśród najbliższych?

Pozostało 93% artykułu

Wiedza dla profesjonalistów w nowym PRO.RP.PL

Zyskaj dostęp do najnowszych raportów, analiz, orzeczeń, prognoz i komentarzy niezbędnych w Twojej codziennej pracy, przygotowanych przez ekspertów Rzeczpospolitej.
Biznes
Umorzenie pożyczki udzielonej przez wspólnika sp. z o.o. – skutki w CIT
Materiał Promocyjny
BaseLinker uratuje e-sklep przed przestojem
Biznes
Uwaga! Rewolucja w umowach prawnoautorskich
Biznes
Bezemisyjne połączenia spółek sióstr kłopotliwe dla podatników
Biznes
Cyberbezpieczeństwo i Przemysł 4.0 – na czym polega transformacja bezpieczeństwa
Biznes
Ochrona sygnalistów – obowiązki, zasady postępowania, sankcje