Aktualizacja: 04.04.2025 04:17 Publikacja: 15.11.2024 05:35
Foto: Adobe Stock
Zrównoważony rozwój, dostosowania do zmian klimatycznych, gospodarka obiegu zamkniętego i raportowanie niefinansowe (raportowanie ESG) to pojęcia, z którymi firmy nie tylko coraz częściej się spotykają, ale muszą także na nie reagować i dostosowywać do nich swoją działalność. Uzyskanie pożyczki lub kredytu albo nawiązanie współpracy z innymi przedsiębiorstwami, w tym zagranicznymi, może okazać się utrudnione lub nawet niemożliwe, jeżeli firma nie pokaże, w jaki sposób dba o środowisko i jak podchodzi do koncepcji zrównoważonego rozwoju, np. stawiając na lepsze wykorzystanie materiałów i surowców. I właśnie po to, aby wspomóc przedsiębiorców w budowaniu gospodarki obiegu zamkniętego (gospodarki cyrkularnej), Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił konkurs, w którym do pozyskania jest 40 mln zł.
Chronione będą nie tylko nazwy pochodzenia czy oznaczenia geograficzne, serów, win, napojów spirytusowych. Już z...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Umorzenie udziałów może służyć jako alternatywna forma wypłaty zysków zamiast dywidendy albo narzędzie do stabil...
Parlament Europejski, mimo że formalnie nie posiada inicjatywy ustawodawczej, odgrywa coraz większą rolę w kszta...
Rozporządzenie PE i Rady dot. ochrony oznaczeń geograficznych ustanawia ochronę produktów rzemieślniczych i prze...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Jednym z największych ryzyk transakcji M&A jest niemożność zamknięcia transakcji, a w praktyce niepodpisanie fin...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas