Reklama
Rozwiń

Dofinansowanie dla konsorcjów naukowo-przemysłowych na wspólne projekty badawczo-rozwojowe

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza konsorcja naukowo-przemysłowe do składania wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, których efektami będą nowe lub udoskonalone produkty bądź usługi.

Publikacja: 06.02.2020 16:15

Dofinansowanie dla konsorcjów naukowo-przemysłowych na wspólne projekty badawczo-rozwojowe

Foto: 123RF

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest ważną instytucją w systemie wdrażania programu „Inteligentny rozwój". Odpowiada za realizację kilku jego części, w tym tzw. działanie 4.1.1 „Projekty aplikacyjne". Najbliższy nabór wniosków o dofinansowanie będzie prowadzony do trzeciego kwietnia. Aplikacje może składać ściśle określona grupa podmiotów. Chodzi mianowicie o konsorcja, które obowiązkowo muszą się składać z co najmniej jednej jednostki naukowej i co najmniej jednego przedsiębiorcy, przy czym maksymalna liczba podmiotów tworzących takie porozumienie nie może przekraczać pięciu i co najmniej 30 proc. kosztów kwalifikowanych musi przypadać na firmę (firmy). Jasno z tego wynika, że ani samodzielnie działający przedsiębiorca, ani jednostka naukowa nie mogą wystąpić z wnioskiem o dotację. W wypadku tego konkursu trzeba połączyć siły i w realizację projektu zaangażować zarówno pracowników sektora biznesowego jak i naukowego.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Biznes
Teresa Siudem: Członek zarządu nie odchodzi bez pożegnania
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Jak skutecznie zrezygnować z funkcji członka zarządu?
Biznes
Środki z Krajowego Planu Odbudowy a obowiązki zamówieniowe beneficjentów
Biznes
Bezpieczne relacje, silna firma – rola umów w biznesie rodzinnym
Biznes
Sprzedaż udziałów lub akcji. Jak zawrzeć bezpieczną i korzystną transakcję?