Jakie rekompensaty za wzrost cen energii

Kilkuset przedsiębiorców, działających głównie w przemysłach chemicznym i metalurgicznym, powinno się żywotnie zainteresować ustawą z 19 lipca 2019 roku o systemie rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych. Może ona bowiem korzystnie wpłynąć ich sytuację finansową

Publikacja: 30.01.2020 17:45

Jakie rekompensaty za wzrost cen energii

Foto: AdobeStock

W 2019 roku głośno było o aktach prawnych mających zrekompensować przedsiębiorcom wzrost cen energii elektrycznej. Temat jednorazowych „dopłat do prądu" przyćmił jednak inną regulację o znacznie dłuższym, bo dziesięcioletnim horyzoncie czasowym i większym, bo sięgającym nawet 1,76 mld zł budżecie. Chociaż nietrudno się dziwić, że przy mechanizmach dotyczących przeważającej większości przedsiębiorców ustawa dotycząca zaledwie kilkuset z nich zeszła na dalszy plan, to nie należy o niej zapominać. Wręcz przeciwnie, kilkuset przedsiębiorców, działających głównie w przemysłach chemicznym i metalurgicznym, powinno się nią żywotnie zainteresować. Ustawa z 19 lipca 2019 roku o systemie rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych może bowiem korzystnie wpłynąć na ich sytuację finansową.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Twoje wsparcie decyzji biznesowych i pomoc w codziennej pracy.
Interpretacje ważnych zmian prawa, raporty ekonomiczne, analizy rynku, porady i praktyczne wskazówki ekspertów „Rzeczpospolitej”.
Reklama
Biznes
Pozbawienie wspólnika prawa do reprezentacji spółki jawnej
Biznes
Teresa Siudem: Pieczątki odchodzą do lamusa
Biznes
Łatwiejsze zawieranie umów leasingu. Zmiany wchodzą w życie
Biznes
Deregulacja - ułatwienia dla biznesu wchodzą w życie
Biznes
Ferrari wygrywa przed Sądem UE udowadniając rzeczywiste używanie znaku Testarossa
Reklama
Reklama