Aktualizacja: 22.11.2024 01:01 Publikacja: 29.09.2021 09:58
Aby skorzystać z pomocy należy złożyć wniosek w formie elektronicznej za pośrednictwem formularza, który jest dostępny na stronie www.pfrsa.pl
Foto: Adobe Stock
Celem finansowania preferencyjnego 2.0 w ramach Tarczy Finansowej dla dużych firm jest pokrycie szkody powstałej na skutek zakłóceń w funkcjonowaniu gospodarki w związku z COVID-19. Program ten uruchomiono w związku z przyjęciem przez Radę Ministrów zmian do programu rządowego Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm po uzyskaniu uprzednio decyzji Komisji Europejskiej.
W I połowie br. do ewidencji urzędów pracy wpisano 998 tys. oświadczeń o zatrudnieniu pracowników ze Wschodu. A to o 63 proc. więcej niż przed rokiem, gdy wybuchła pandemia, a nawet o 18 proc. więcej niż w I połowie 2019 r.
Rękawice do demakijażu sprzedajemy do ponad 70 krajów dbając o środowisko naturalne, a teraz zamknęłyśmy obieg naszego produktu – mówią Monika Żochowska i Ewa Dudzic, współwłaścicielki spółki Phenicoptere sprzedającej pod marką Glov.
40 proc. pracowników biurowych planuje się zaszczepić, a 23 proc. już jest zaszczepiona.
Ministerstwo Finansów chce obniżyć część stawek ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, aby ta forma opodatkowania zyskała na popularności. Z kolei już 1 stycznia 2022 r. nowi podatnicy nie będą mogli wybrać opodatkowania kartą podatkową.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Przedsiębiorcy, którym zostaną umorzone kwoty, otrzymane jako wsparcie z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach pierwszej tarczy finansowej nie będą musieli zapłacić podatku dochodowego. Minister finansów wydał rozporządzenie, które pozwala na zaniechanie podatku w takich przypadkach.
W ostatnich tygodniach do sądów zaczęły trafiać pozwy Polskiego Funduszu Rozwoju przeciwko przedsiębiorcom, którzy korzystali z rządowych programów Tarcza Finansowa 1.0 i Tarcza Finansowa 2.0. Na co powinni przygotować się beneficjenci pomocy? Jakie działania podjąć?
Rynek start-upów w Polsce wraca na ścieżkę wzrostu – wynika z najnowszych danych Polskiego Funduszu Rozwoju. Wychodzenie z trwającej wiele kwartałów zapaści w finansowaniu innowacyjnych spółek może jednak jeszcze potrwać.
Aż o 11 proc. może w tym roku wzrosnąć liczba bankructw przedsiębiorstw na świecie. Zagrożonych jest aż 1,6 mln miejsc pracy - szacuje w najnowszym raporcie Allianz Trade.
W pracę na rzecz obronności trzeba angażować prywatne firmy. Sama Polska Grupa Zbrojeniowa sobie z tym nie poradzi.
Choć rynek młodych firm technologicznych jest rozgrzany, głównie dzięki boomowi na sztuczną inteligencję, rekordowo dużo innowacyjnych spółek nie potrafi utrzymać się przy życiu. Liczba upadłości takich podmiotów wzrosła o 60 proc.
Polski Fundusz Rozwoju spłacił 16,3 mld zł ze zwrotów z tarczy antykryzysowej – podaje Bartłomiej Pawlak, wiceprezes PFR. W przyszłym roku do wykupu przypadają obligacje o wartości 33 mld zł, pieniądze na ten cel powinien już wyłożyć Skarb Państwa.
NSA: umorzona subwencja z antycovidowej tarczy PFR to przychód, który może pozbawić firmę preferencyjnej 9 proc. stawki CIT. Mały podatnik straci swoje prawo.
Najwięcej takich firm jest w Wielkopolsce i Małopolsce – wynika z raportu „Polscy pionierzy przedsiębiorczości – 35-letnie firmy w Polsce” EY i Fundacji Firmy Rodzinne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas