Aktualizacja: 04.12.2024 07:02 Publikacja: 13.09.2021 03:03
Pracownicy z Białorusi zasilają polski rynek pracy. Według szacunków Polska może ich przyjąć nawet 500 tys.
Foto: sezerozger
Nie ma wątpliwości, że Polska stała się pracowniczym hubem dla osób, które chcą znaleźć zatrudnienie w Europie - już w 2019 r. Eurostat podał, że przyjęliśmy najwięcej cudzoziemców spoza UE (co czwarte zezwolenie na pobyt było wydane nad Wisłą). Ale – choć statystyki wciąż idą w górę – wciąż brakuje rąk do pracy. Eksperci z Personnel Service ostrzegają, że pracowników z Ukrainy jest za mało. Alternatywą są Białorusini. Tych – wedle analityków – moglibyśmy przyjąć ok. 0,5 mln.
Jeszcze w br. ponad 70 proc. firm chce wrócić do pracy stacjonarnej. Najszybciej biura dla pracowników otworzą te firmy, które już wdrożyły model pracy hybrydowej.
Przedsiębiorstwa specjalizujące się w organizacji spotkań i różnego rodzaju wydarzeń, które odpowiadają w naszym kraju za 1,5 proc. PKB, najmocniej odczuły skutki lockdownów.
Rękawice do demakijażu sprzedajemy do ponad 70 krajów dbając o środowisko naturalne, a teraz zamknęłyśmy obieg naszego produktu – mówią Monika Żochowska i Ewa Dudzic, współwłaścicielki spółki Phenicoptere sprzedającej pod marką Glov.
Palenie w pracy jest tematem dość kontrowersyjnym. Palacze nie wyobrażają sobie dnia bez przerwy „na dymka”. Pracodawcy zastanawiają się z kolei ile czasu bezproduktywnie pracownicy tracą na takie przerwy.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta przygotował projekt zmian w prawie, które mają poprawić reguły handlu prowadzonego przez przedsiębiorców poza lokalami ich firm.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Polska nie jest już krajem taniej siły roboczej, ale jesteśmy w stanie nadal podnosić produktywność – mówi Adam Cich, wiceprezes Grupy Electrolux.
Kilka cytatów z wysłuchania publicznego na temat strategii migracyjnej państwa sprawiło, że straciłam poczucie bezpieczeństwa.
W Polsce przepisy nie rozwiązują wielu problemów, tylko je „regulują”.
Dostosowanie miejsca pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej zależy także od możliwości pracodawcy w tym zakresie. Wynika to z orzeczenia Sądu Najwyższego.
Osobiście poznał dwóch papieży oraz Xi Jinpinga i Władimira Putina. Rządowe media na Białorusi promują najmłodszego syna dyktatora. Kim jest Mikołaj Łukaszenko?
Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenko mają w piątek podpisać „przełomową” umowę dotyczącą bezpieczeństwa, która „odzwierciedli zmiany geopolityczne” - informuje rosyjska agencja informacyjna RIA.
Okoliczności toczącej się publicznie dyskusji o sposobie wykonywania doradztwa oraz wysokości wynagrodzenia jednego z doradców zarządu spółki notowanej na GPW to przykład niewłaściwego zastosowania biznesowej oceny sytuacji przez organy spółki.
Praca współtworząca sztuczną inteligencję powinna się stawać współwłaścicielką kapitału. Kapitał w konkurencji powinien być zainteresowany tym, by nie tracić przewagi konkurencyjnej, którą ma dzięki pracy ze sztuczną inteligencją.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas