Aktualizacja: 31.05.2016 15:00 Publikacja: 31.05.2016 15:00
Foto: Bloomberg
Jednym z instrumentów oferowanych w ramach inicjatywy JEREMIE są pożyczki dla osób zamierzających założyć własną firmę. Zastosowany tutaj mechanizm pomocy zwrotnej pozwala wykorzystać przyznane regionowi środki unijne przez dłuższy czas, finansując w formie pożyczek nowe inicjatywy lub ułatwiając przedsiębiorcom dostęp do kredytów i pożyczek poprzez poręczenia.
I właśnie do osób planujących skorzystać z takich form wsparcia skierowane jest zaproszenie sieci punktów informacyjnych funduszy europejskich w województwie wielkopolskim, które wraz z przedstawicielami Bank Gospodarstwa Krajowego - jako menadżera Funduszu Powierniczego JEREMIE Województwa Wielkopolskiego - organizują bezpłatne spotkania informacyjne.
Niezłożenie na czas informacji o skorzystaniu z pomocy de minimis będzie skutkować koniecznością oddania pieniędzy zaoszczędzonych na zamrożonej cenie prądu (wraz z odsetkami). Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapowiada wydłużenie tego terminu z końca lutego do połowy roku.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Zakończyły się konsultacje publiczne w sprawie tzw. internetowych kantorów walutowych, których działalność ma zostać uregulowana dzięki ustawie o rynku kryptoaktywów. Będzie porozumienie między Ministerstwem Finansów a biznesem?
60 proc. badanych europejskich firm spełnia wymogi dyrektywy CSRD, a kolejne 30 proc. pracuje nad ich wdrożeniem. Dla Polski wyniki wynoszą odpowiednio 61 proc. oraz 31 proc.
Wirtualne karty kredytowe, debetowe i przedpłacone to wygodna alternatywa dla plastikowych odpowiedników.
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przyznała, że doniesienia mediów o nieuczciwych praktykach firm ubezpieczeniowych wobec poszkodowanych przez wrześniową powódź, mogą się potwierdzić. Praktyki te prześwietli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Niewłaściwe warunki pracy, choroby cywilizacyjne, starzejące się społeczeństwo to wyzwania, z którymi musi mierzyć się rynek pracy. Dbanie o zdrowie pracowników jest jedną z odpowiedzi na te wyzwania. Władze samorządu województwa lubelskiego ogłosiły nabór wniosków do działania 9.5 „Ochrona środowiska pracy”, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego.
Aktywizacja zawodowa – na realizację takich działań instytucje rynku pracy pozyskały unijne środki.
Przestrzeganie procedur przy udzielaniu zamówień realizowanych w ramach projektów unijnych należy do kluczowych obowiązków beneficjenta, a nieprawidłowości z tym związane są jedną z najczęstszych przyczyn orzekania o konieczności zwrotu dofinansowanie.
Kilka programów i potężne pieniądze europejskie będą w tym roku wspierać inwestycje w technologie wodorowe. Nie tylko wytwarzanie, ale również magazynowanie i transport tego gazu.
Do końca lutego można pozyskać dotacje na wprowadzanie innowacyjnych sposobów organizacji pracy, w tym elastycznych form zatrudnienia, zarządzania różnorodnością i pracy zdalnej.
Wzornictwo, automatyzacja i robotyzacja produkcji oraz wprowadzanie zasad gospodarki cyrkularnej – na realizację takich inwestycji przedsiębiorcy z Polski Wschodniej otrzymają dotacje.
Po okresie świąteczno-noworocznym w styczniu 2025 r. zgodnie z harmonogramem startują nowe nabory wniosków od przedsiębiorców. – Pierwszy miesiąc tego roku można określić słowem różnorodność – ocenia ekspertka od pozyskiwania funduszy unijnych.
Aby wykluczyć spółkę z unijnych procedur udzielania zamówień publicznych i przyznawania unijnych dotacji, urzędnik zatwierdzający musi ocenić zachowanie podmiotu, któremu zarzucono uchybienie w sposób konkretny i zindywidualizowany – uznał Sąd Unii Europejskiej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas