Aktualizacja: 19.04.2025 21:56 Publikacja: 22.05.2023 20:26
Foto: Adobe Stock
Co prawda jak wskazują eksperci, jedynie procentowa prognoza wzrostu wynagrodzenia nie może być podstawą do wyliczenia składek, ponieważ do tego konieczna jest wiedza na temat wartości wypłat w złotówkach - Ministerstwo Finansów aktualizuje swoje informacje w tym zakresie, to od nich zależy baza, od której wskazany w wieloletnim planie finansowym państwa wzrost 9,6 proc. należy liczyć.
Od 15 czerwca wyliczenia będą mogły być dokładniejsze, ponieważ do tego dnia rząd przekaże Radzie Dialogu Społecznego założenia budżetowe na przyszły rok. Plany i prognozy zakładają wzrost przeciętnego wynagrodzenia o 9,6 proc., co dla samych przedsiębiorców oznacza, że nastąpi podwyżka w płaconych składkach, jednak nie będzie ona tak znacząca jak w tym roku - Spodziewam się, że nominalne wynagrodzenia faktycznie będą rosły wolniej. Gospodarka znajduje się obecnie w okresie spowolnienia, a także oczekujemy dezinflacji. To wszystko skłania do oceny, że podwyżka składek, chociaż nastąpi, nie będzie tak wysoka jak w tym roku, ocenił Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Pawilon Polski na EXPO 2025 w Osace przez blisko pół roku będzie służył promocji polskiej gospodarki, możliwości...
Jedynie 31 postępowań w sprawie opóźnień w płatnościach wszczął w 2024 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentó...
Po Wielkanocy w Poznaniu odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne poświęcone możliwościom wsparcia dla mikr...
Liczne akty prawne wydawane na poziomie unijnym stanowią wyzwanie dla ustawodawców krajowych, którzy są zobowiąz...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Dzięki uwolnieniu sądów od zbędnego nadzoru nad przebiegiem wykonywania upadłości konsumenckiej jest szansa na p...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas