Dofinansowanie otrzymają wyłącznie ci wnioskodawcy, którzy w wyniku realizacji projektu wdrożą innowację produktową lub procesową. Warunek jest taki, by  nowy proces lub rozpoczęcie sprzedaży nowych (zmodyfikowanych) wyrobów było wynikiem prac badawczo-rozwojowych. Nie tylko własnych. Mogą to być rezultaty współpracy z innymi jednostkami (np. ośrodkami naukowymi, badawczymi) lub wyniki takich prac kupione na rynku.

Do wniosku o dofinansowanie należy dołączyć dokumenty  potwierdzające, że wnioskodawca prowadził, zlecił lub nabył wyniki prac badawczych i rozwojowych. Może to być sprawozdanie z działalności badawczo-rozwojowej, sprawozdanie z przeprowadzonych badań, umowy z wykonawcami, dokumenty księgowe obrazujące zakres poniesionych wydatków.

Ocena przedstawionej we wniosku nowości ma być dokonywana na podstawie przedstawionych przez wnioskodawcę informacji potwierdzających innowacyjność produktu lub procesu oraz np. opinii o innowacyjności  sporządzonych np. przez jednostkę naukową czy stowarzyszenie naukowo-techniczne o zasięgu ogólnopolskim, a także wyników badań, publikacji naukowych, dokumentów patentowych,  statystycznych i innych, które pozwolą na weryfikację spełnienia tego kryterium.

Największe szanse mają rozwiązania, które wspierać będą koncepcje zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko. Przy czym nie musi to być ich cel główny.

Nabór wniosków prowadzi do 12 września Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to grudzień b.r.