Aktualizacja: 08.12.2024 22:22 Publikacja: 04.10.2020 09:49
Foto: Autorzy raportu „Work 2035” wieszczą, że algorytmy sztucznej inteligencji staną się codziennością w pracy w ciągu 15 lat. Źródło: Adobe Stock
Sztuczna inteligencja już wkrótce zmieni naszą pracę. Wedle autorów raportu „Work 2035” algorytmy sztucznej inteligencji (ang. Artificial Intelligence – AI) staną się codziennością w pracy w ciągu 15 lat, a w efekcie nasza wydajność wzrośnie co najmniej dwukrotnie.
Mennica Polska doprowadzi do zmiany w zarządzie spółki zarządzającej wieżowcem Mennica Legacy Towers. Będzie też pożyczka na spłatę długów podatkowych.
Nie można krytykować polityki rządu w sprawie budownictwa. Bo nie można krytykować czegoś, czego nie ma.
Nielimitowany urlop, benefity żywieniowe – czego chcą polscy pracownicy? Jak wprowadzać strategie benefitowe w taki sposób, aby nie przepalać budżetu? Analizujemy temat i odpowiadamy na powyższe pytania.
Warta po raz piąty znalazła się w zestawieniu firm z najwyższym wskaźnikiem Organizational Health Index (OHI), opracowywanym przez firmę konsultingową McKinsey. OHI przedstawia tzw. „zdrowie organizacji” dzięki analizie jakości funkcjonowania i procesów przedsiębiorstwa w ocenie pracowników. W tym roku Warta uzyskała wynik 86 punktów plasując się tym samym w gronie spółek najlepiej ocenianych przez zatrudnionych
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Aleksandra Stanek-Kowalczyk i jej zespół wzmacniają ekspertyzę renomowanej firmy doradczej w obszarze zrównoważonego rozwoju, by odpowiedzieć na zwiększone zainteresowanie klientów transformacją ESG.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Coraz gorsze wskaźniki rodzimej nauki, odpływ talentów, fatalna pozycja w rankingach innowacyjności i problemy firm z cyfryzacją nie napawają optymizmem. Jaka jest pozycja Polski w technologicznym wyścigu?
Interakcje między ludźmi a maszynami stają się coraz bardziej naturalne, a granica pomiędzy światem cyfrowym a fizycznym wydaje się stopniowo zacierać - pisze Marta Miedzińska, Sieć Badawcza Łukasiewicz – ITECH Instytut Innowacji i Technologii.
Podczas paryskiej konferencji główny udziałowiec Orange Polska pokazał, jak chce walczyć o klientów w 2025 roku. Przygotowujący się do prezentacji nowej strategii też odkrył część kart.
W przyszłym roku rozpoczną się pierwsze testy w zajezdni tramwajowej na poznańskim Franowie. Nad opracowaniem autonomicznego systemu sterowania tramwajem pracują eksperci z Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Poznaniu.
Irlandzka innowatorka poszła na wojnę z nowotworami – opracowała technologię, która pozwala, w szczególności kobietom, walczyć z przykrymi skutkami chemioterapii.
Pomysł stworzenia funduszu innowacji pod egidą resortu obrony i mocne zaangażowanie armii w rozwój technologii sztucznej inteligencji to kierunki, które zdaniem ekspertów mogłyby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Jest jednak „ale”.
Rodzimi naukowcy opracowali innowacyjną metodę pozyskiwania soli srebra. To ważne odkrycie dla wielu branż, bo nowy związek jest silnym tzw. reagentem, a jego użycie nie wymaga wyśrubowanych warunków fizycznych.
Instytucje specjalizujące się w usługach doradczych dla przedsiębiorców muszą rozwijać swoją ofertę i rozbudowywać zasoby. Teraz mogą na to pozyskać środki unijne z programu dla nowoczesnej gospodarki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas