Aktualizacja: 17.03.2025 16:01 Publikacja: 29.11.2021 08:44
Ożarowska firma specjalizuje się w czujnikach podczerwieni.
Foto: Dario Sabljak
Hiszpański producent tej technologii – firma Deep Detection – pozyskała 1 mln euro. A to nie pierwsza inwestycja Vigo w startupy. Na początku br. spółka ogłosiła inwestycję w KSM Vision, który - będąc integratorem - zajmuje się optyczną kontrolą jakości. Z początkiem ub.r. zaś w belgijski startup QustomDot, który rozwija innowacyjną technologię przyjaznych środowisku tzw. bezkadmowych kropek kwantowych.
- Głębokie zrozumienie potrzeb klientów branżowych pozwoli nam stworzyć kompleksową ofertę i poszerzyć grono międzynarodowych odbiorców - mówi Marek Kotelnicki, partner zarządzający Vigo Ventures.
East Hemp Group to innowacyjna firma z Lublina, która otrzymała właśnie 1 mln zł na rozwój nowatorskiego projektu z wykorzystaniem konopi siewnych. Chodzi o stworzenie wysokoprocentowego izolatu białka roślinnego.
EIT Community Booster poszukuje europejskich startupów i scale-up'ów opracowujących rozwiązania wspierające New European Bauhaus w celu przyspieszenia ich rozwoju. 20 najlepszych firm otrzyma wsparcie na rozwój biznesu o łącznej wartości 1 mln euro.
Startup UVera opracował substancję chroniącą przed całym spektrum promieniowania słonecznego. Rozwiązanie jest ekologiczne, bezpieczne i naturalne. Firma wygrała konkurs EIT Health InnoStars Awards 2019.
To program przeznaczony dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów, a od br. także inicjatyw ESG.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Poznański producent e-stetoskopów został finalistą konkursu dla najbardziej innowacyjnych startupów technologicznych na świecie. Chodzi o rywalizację w ramach TechCrunch StartUp Battlefield.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Mati Staniszewski, założyciel ElevenLabs, czy Sebastian Siemiątkowski, twórca Klarny, to tylko część tuzów europejskiej branży start-upów, którzy – w ramach nowego projektu – chcą tworzyć kolejne jednorożce i gonić USA.
Start-up Ataraxis, zajmujący się medycyną precyzyjną wspieraną przez AI, pozyskał od inwestorów ponad 20 mln dol. Pieniądze wyłożyli m.in. Peter Thiel, guru Doliny Krzemowej, twórca PayPala, oraz czołowi badacze z OpenAI i DeepMind.
Innowatorzy z Polski mają coraz więcej zastosowań dla sztucznej inteligencji, a niektóre z projektów rodzimych start-upów stanowią prawdziwą rewolucję.
Mające polskie korzenie spółka inżynieryjno-biotechnologiczna uFraction8 opracowała nowe metody produkcji mięsa komórkowego, czyli takiego, które nie było częścią żywego, kompletnego zwierzęcia. Ma to poprawić słabą opłacalność wytwarzania alternatywnej żywności.
Polsko-niemiecki start-up KYP.ai sięga po sztuczną inteligencję, by nakierowywać firmy na „trajektorię hiper wydajności”. Teraz do tego celu chce wykorzystać chiński model DeepSeek.
Czy w globalnym wyścigu AI, zdominowanym przez Chiny oraz USA, Stary Kontynent już zupełnie się nie liczy? Branża farmaceutyczna pokazuje, że jest jednak wciąż o co walczyć.
Polacy opracowali unikatową technologię, która pozwala w niewidoczny sposób znakować kamienie szlachetne i śledzić je w całym łańcuchu od kopalni do wprowadzenia na rynek. Start-up Nanores nawiązał współpracę z rządem Botswany.
Innowacyjne firmy na wczesnym etapie rozwoju miały w minionym roku kłopot z pozyskaniem kapitału, ale – wedle zapowiedzi PFR – rok 2025 przyniesie długo oczekiwane ożywienie. Eksperci wieszczą, że inwestycje przebiją pułap 3 mld zł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas