Aktualizacja: 22.11.2024 01:35 Publikacja: 29.11.2021 08:44
Ożarowska firma specjalizuje się w czujnikach podczerwieni.
Foto: Dario Sabljak
Hiszpański producent tej technologii – firma Deep Detection – pozyskała 1 mln euro. A to nie pierwsza inwestycja Vigo w startupy. Na początku br. spółka ogłosiła inwestycję w KSM Vision, który - będąc integratorem - zajmuje się optyczną kontrolą jakości. Z początkiem ub.r. zaś w belgijski startup QustomDot, który rozwija innowacyjną technologię przyjaznych środowisku tzw. bezkadmowych kropek kwantowych.
- Głębokie zrozumienie potrzeb klientów branżowych pozwoli nam stworzyć kompleksową ofertę i poszerzyć grono międzynarodowych odbiorców - mówi Marek Kotelnicki, partner zarządzający Vigo Ventures.
East Hemp Group to innowacyjna firma z Lublina, która otrzymała właśnie 1 mln zł na rozwój nowatorskiego projektu z wykorzystaniem konopi siewnych. Chodzi o stworzenie wysokoprocentowego izolatu białka roślinnego.
EIT Community Booster poszukuje europejskich startupów i scale-up'ów opracowujących rozwiązania wspierające New European Bauhaus w celu przyspieszenia ich rozwoju. 20 najlepszych firm otrzyma wsparcie na rozwój biznesu o łącznej wartości 1 mln euro.
Startup UVera opracował substancję chroniącą przed całym spektrum promieniowania słonecznego. Rozwiązanie jest ekologiczne, bezpieczne i naturalne. Firma wygrała konkurs EIT Health InnoStars Awards 2019.
To program przeznaczony dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów, a od br. także inicjatyw ESG.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Poznański producent e-stetoskopów został finalistą konkursu dla najbardziej innowacyjnych startupów technologicznych na świecie. Chodzi o rywalizację w ramach TechCrunch StartUp Battlefield.
Pomysł stworzenia funduszu innowacji pod egidą resortu obrony i mocne zaangażowanie armii w rozwój technologii sztucznej inteligencji to kierunki, które zdaniem ekspertów mogłyby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Jest jednak „ale”.
Gdański medtech BrainScan zamierza pozyskać miliony złotych m.in. na certyfikację w amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. W tym celu notowana na NewConnect spółka zamierza wkrótce przeprowadzić emisję akcji – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Nasz eksportowy rodzynek w świecie sztucznej inteligencji, budzący także obawy za oceanem, otworzy w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. To może być początek budowy wielkiego ekosystemu AI w naszym kraju.
Start-up wydzielony z Uniwersytetu Warszawskiego stworzył innowacyjną linię mikrobiologicznych preparatów na bazie grzybów i bakterii. Mają pomóc rolnikom i ogrodnikom.
Nieprecyzyjne wskaźniki, puste hasła i nieprzemyślane projekty – tak część ekspertów ocenia projekt opracowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji dokumentu, który ma być swoistą mapą budowy nad Wisłą innowacyjnej gospodarki.
Zespół badaczy zajmujących się sztuczną inteligencją i medycyną ogłosił, że opracował model AI, który ma być dużo dokładniejszy w przewidywaniu postępu nowotworów piersi niż standardowe testy dostępne obecnie w szpitalach.
Szwajcarski start-up Deep Atomic zbudował mały reaktor modułowy (SMR), który nadaje się szczególnie dla pochłaniających coraz więcej energii centrów danych obsługujących sztuczną inteligencję, kopalni kryptowalut czy do obsługi usług chmurowych.
Zachęty dla inwestorów oraz współpraca BGK, funduszy VC i banków przy finansowaniu młodych firm – tak rząd chce rozkręcić rodzimy rynek start-upów. Pomysły budzą jednak kontrowersje. Zwłaszcza te związane ze ściąganiem do Polski talentów spoza UE.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas