Aktualizacja: 21.11.2024 21:46 Publikacja: 15.10.2021 12:51
Program 2022 Startup Accelerator jest otwarty dla firm z całego świata.
Foto: Adobe Stock
Zgłoszenia z całego świata do 2022 Startup Accelerator przyjmują CPA.com oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości (ang. Association of International Certified Professional Accountants) reprezentujące AICPA & CIMA.
Firmy, które zakwalifikują się do tego programu akceleracyjnego będą mogły skorzystać z doświadczenia kadry zarządzającej Międzynarodowego Stowarzyszenia Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości i CPA.com, a także dedykowanej grupy doradczej składającej się z ekspertów posiadających umiejętności i szerokie doświadczenie w zakresie startupowych firm technologicznych, przedsiębiorczości, rachunkowości i finansów. Dodatkowo, laureaci programu otrzymają finansowanie w wysokości 25 tys. dolarów.
Toruńska spółka, zajmująca się projektami z wykorzystaniem związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są stosowane przez producentów wyświetlaczy i paneli OLED, przeprowadziła prywatną emisję akcji.
Polski startup – Nais – wybrany spośród 409 firm technologicznych weźmie udział w finale konkursu EIT Digital Challenge 2021.
Taki pomysł ma polski startup Gyfted, który tworzy aplikację umożliwiającą łatwe i precyzyjne dopasowanie kandydatów do stanowisk i zespołów.
Mennica Polska doprowadzi do zmiany w zarządzie spółki zarządzającej wieżowcem Mennica Legacy Towers. Będzie też pożyczka na spłatę długów podatkowych.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Nie można krytykować polityki rządu w sprawie budownictwa. Bo nie można krytykować czegoś, czego nie ma.
Pomysł stworzenia funduszu innowacji pod egidą resortu obrony i mocne zaangażowanie armii w rozwój technologii sztucznej inteligencji to kierunki, które zdaniem ekspertów mogłyby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Jest jednak „ale”.
Gdański medtech BrainScan zamierza pozyskać miliony złotych m.in. na certyfikację w amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. W tym celu notowana na NewConnect spółka zamierza wkrótce przeprowadzić emisję akcji – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Nasz eksportowy rodzynek w świecie sztucznej inteligencji, budzący także obawy za oceanem, otworzy w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. To może być początek budowy wielkiego ekosystemu AI w naszym kraju.
Start-up wydzielony z Uniwersytetu Warszawskiego stworzył innowacyjną linię mikrobiologicznych preparatów na bazie grzybów i bakterii. Mają pomóc rolnikom i ogrodnikom.
Nieprecyzyjne wskaźniki, puste hasła i nieprzemyślane projekty – tak część ekspertów ocenia projekt opracowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji dokumentu, który ma być swoistą mapą budowy nad Wisłą innowacyjnej gospodarki.
Obliczenie podatku wyrównawczego wymaga podjęcia kilku działań. Trzeba ustalić księgowy dochód (stratę) netto, na tej podstawie skalkulować kwalifikowany dochód (stratę) netto, następnie obliczyć kwalifikowany dochód i wyliczyć podatek.
Firma audytorska oraz badana jednostka mają ten sam cel – sporządzenie sprawozdania finansowego zgodnego z przepisami i wydanie sprawozdania z badania zawierającego opinię bez zastrzeżeń. Zgodna współpraca pozwoli ten cel osiągnąć.
Zespół badaczy zajmujących się sztuczną inteligencją i medycyną ogłosił, że opracował model AI, który ma być dużo dokładniejszy w przewidywaniu postępu nowotworów piersi niż standardowe testy dostępne obecnie w szpitalach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas