Aktualizacja: 04.12.2024 13:48 Publikacja: 22.11.2021 08:00
Większość z nas kojarzy konopie indyjskie (na zdjęciu). Tymczasem to konopie siewne mogą być źródłem białka.
Foto: cendeced
Technologia pozyskiwania z konopi skoncentrowanych protein o wysokiej zawartości aminokwasów może stanowić w przyszłości alternatywę dla białka zwierzęcego. - Z uwagi na coraz wyższe koszty klimatyczne i etyczne pozyskiwania białka pochodzenia zwierzęcego, widzimy na światowych rynkach ogromne zainteresowanie wegańskimi źródłami białka. Nasza ekspertyza w zakresie uprawy i przetwarzania konopi w naturalny sposób skierowała nas w stronę pozyskiwania białka z konopi włóknistych - mówi Piotr Pietras, prezes East Hemp Group.
To program przeznaczony dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów, a od br. także inicjatyw ESG.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Rękawice do demakijażu sprzedajemy do ponad 70 krajów dbając o środowisko naturalne, a teraz zamknęłyśmy obieg naszego produktu – mówią Monika Żochowska i Ewa Dudzic, współwłaścicielki spółki Phenicoptere sprzedającej pod marką Glov.
Polską firmę – UVera – wybrano najlepszym start-upem biotech w Europie. Wynalazła przyjazny dla zdrowia i środowiska protektor UV.
Poznański producent e-stetoskopów został finalistą konkursu dla najbardziej innowacyjnych startupów technologicznych na świecie. Chodzi o rywalizację w ramach TechCrunch StartUp Battlefield.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Mennica Polska doprowadzi do zmiany w zarządzie spółki zarządzającej wieżowcem Mennica Legacy Towers. Będzie też pożyczka na spłatę długów podatkowych.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju po raz kolejny daje polskim start-upom, mikro- i małym przedsiębiorcom szansę na spełnienie amerykańskiego snu i rozpoczęcie działalności na terenie stanu Nevada.
Jest poniedziałek, 25 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek podsumowuje kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Jest czwartek, 24 października, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najnowsze wydarzenia gospodarcze.
Naukowcy twierdzą, że po raz pierwszy udało im się skomunikować dwie śpiące osoby. Miały się porozumiewać w snach. Naukowcy z kalifornijskiej firmy REMspace zapewniają, że świadome sny mogą otworzyć nowe wymiary komunikacji i potencjał ludzkości.
Fundusze Europejskie od wielu lat wspierają innowacyjne przedsiębiorstwa na ich najwcześniejszych etapach rozwoju. Start-upy i ich założyciele mogą liczyć na dopasowaną do ich potrzeb pomoc finansową i merytoryczną. Wsparcie unijne skierowane jest także to tych osób, które dopiero planują rozpoczęcie działalności biznesowej. Przyszli przedsiębiorcy z Polski Wschodniej, którzy chcieliby przekształcić swój innowacyjny pomysł w dochodowy biznes, mają teraz możliwość skorzystania z kompleksowej i bezpłatnej oferty Platform startowych. Wszystko to w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.
Trwa realizowany przez PARP program dla start-upów, które poszukują wsparcia rozwojowego. W ramach „Startup Booster Poland – Smart UP” młode firmy mogą starać się nawet o 400 tys. zł grantu. – Nie ma tu żadnego haczyka – mówi ekspertka.
Choć rynek młodych firm technologicznych jest rozgrzany, głównie dzięki boomowi na sztuczną inteligencję, rekordowo dużo innowacyjnych spółek nie potrafi utrzymać się przy życiu. Liczba upadłości takich podmiotów wzrosła o 60 proc.
DeepL- uznawane za jedno z najlepszych obecnie na świecie narzędzi do tłumaczenia maszynowego wpadło w oko inwestorom i zostało tzw. podwójnym jednorożcem. To drugi „oficjalny” polski jednorożec po Eleven Labs – innej firmie z branży sztucznej inteligencji, o której od kilku miesięcy jest bardzo głośno na świecie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas