Aktualizacja: 03.04.2025 23:41 Publikacja: 07.12.2021 07:20
Dane wskazują, iż od początku pandemii koronawirusa 87 proc. organizacji doświadczyło próby cyberataku przez istniejącą lukę w zabezpieczeniach.
Foto: Adobe Stock
Obok polaryzacji politycznej, walki o rynki między mocarstwami, degradacji naturalnych ekosystemów i ekstremalnych fal upałów. Tak przynajmniej wynika z doniesień World Economic Forum. Tymczasem, jak alarmują eksperci z TestArmy, nadal borykamy się z deficytem ekspertów od cyberbezpieczeństwa.
Skala ryzyk w sieci jest gigantyczna – z danych Check Point wynika, że każdego dnia powstaje ponad 100 tys. złośliwych stron internetowych i 10 tys. plików. I choć świadomość zagrożeń jest coraz większa (potwierdzają to prognozy VMWare, wedle których wartość globalnego rynku usług związanych z cyberbezpieczeństwem wzrośnie z 471 mln dol. w 2020 roku do 1,6 mld dolarów w 2025 r), to wiele biznesów jest bezradnych. Jak tłumaczy Sebastian Gilon, head of security z TestArmy, w ciągu ostatniego roku wiele osób przeszło na pracę zdalną w domach, w których systemy zabezpieczeń nie są tak silne, jak w biurach, a w efekcie firmy zostały dotknięte przez zagrożenia cybernetyczne ze zdwojoną siłą.
W erze cyfrowego obiegu dokumentów średnie firmy wciąż są mocno przywiązane do papieru.
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
E-podpis planuje wdrożyć 64 proc. firm z sektora MŚP. 22 proc. z nich już korzysta z podpisu elektronicznego, a...
Nie lubimy zmian w pracy, te nas najzwyczajniej frustrują – takie wnioski płyną z najnowszego badania firmy anal...
Do 2025 r. co drugi pracownik umysłowy będzie codziennie korzystać z wirtualnego asystenta – prognozuje firma Ga...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Skrzynki służbowe są najczęściej znacznie lepiej zabezpieczone niż skrzynki prywatne. Co może i powinien zrobić...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas