Aktualizacja: 16.02.2025 15:09 Publikacja: 08.11.2021 09:26
To tylko kwestia czasu kiedy wirtualni asystenci będą pojawiać się kolejnych obszarach.
Foto: panuwat
Inteligentne maszyny mocno wesprą też nas przy pracach fizycznych. Eksperci wskazują, że roboty są receptą na kłopoty z brakiem satysfakcji z pracy. Wojciech Stramski, prezes Deep Change Ventures, nie ma wątpliwości, że przyszłością są asystenci głosowi. - Komunikacja werbalna jest naturalna dla ludzi. Sztuczna inteligencja już weszła do biznesu i teraz będzie rozlewać się na kolejne obszary. Pytanie nie „czy”, ale „kiedy” wirtualni asystenci będą pojawiać się kolejnych obszarach - podkreśla.
Ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerach i wymuszające od ofiar zapłatę za ich odkodowanie, to broń hakerów, która wśród przedsiębiorców sieje obecnie największy strach.
W sektorze małych firm coraz większego znaczenia nabiera e-commerce. W ub.r. – po zamknięciu gospodarki – liczba firm, które w ciągu każdego miesiąca przenosiły swą działalność do internetu, wzrosła trzykrotnie w porównaniu z okresem przed pandemią.
Polscy przedsiębiorcy mogą już korzystać z „Grow My Store” i z „Nawigatora wyszukiwań lokalnych”. Pierwsze narzędzie pomaga ocenić i poprawić stronę www, a drugie dostarcza wskazówki, które pomogą firmie wyróżnić się w wyszukiwarce i Mapach Google.
Sektor technologii informacyjno-telekomunikacyjnych (ICT), choć stał się jednym z kluczowych dla gospodarek na całym świecie, z uwagi na fakt, że m.in. pobudza innowacyjność wielu branż, wciąż jest stosunkowo niewielkim obszarem z punktu widzenia rynku pracy.
Rewolucja technologiczna jest kwestią czasu – wynika z deklaracji firm.
Rakieta wielokrotnego użytku Amur-LNG ma latać więcej razy niż Falcon 9 firmy SpaceX. „Udowodnijcie to” – skomentował Elon Musk.
19 marca 2025 r. wejdą w życie nowe przepisy, które wprowadzają dodatkowy urlop macierzyński. Dotyczą one rodziców wcześniaków lub dzieci wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Opiekunom przysługiwać będzie maksymalnie do 15 tygodni uzupełniającego urlopu macierzyńskiego.
Emeryci i renciści w pierwszej połowie roku otrzymują dodatkowe świadczenie zwane 13. emeryturą. Przyznawane jest z urzędu, nie trzeba więc o nią wnioskować. Na jaką kwotę mogą liczyć świadczeniobiorcy?
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
W przypadku rozwodu, były małżonek uczestnika PPK otrzyma środki przypadające mu w wyniku podziału majątku wspólnego małżonków. Natomiast w razie śmierci uczestnika PPK, który w chwili śmierci pozostawał w związku małżeńskim, jego małżonek otrzyma połowę środków z rachunku PPK zmarłego w zakresie, w jakim środki te stanowiły przedmiot małżeńskiej wspólności majątkowej.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
W 2025 r. rosną kwoty dofinansowania pracodawcom kosztów kształcenia młodocianych pracowników. Nowe kwoty wprowadza nowelizacja przygotowana w odpowiedzi na postulaty pracodawców, przede wszystkim rzemieślników.
Wypisać się, wytańczyć, wyśpiewać. Umierać sytym życia, bo uczyniło się z niego ucztę, nakarmiło sobą zaproszonych na nią gości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas