Aktualizacja: 22.11.2024 00:09 Publikacja: 16.11.2021 08:00
Aż 81 proc. pytanych uważa, iż pierwsze doświadczenia z danym oprogramowaniem determinuje czy i jak będzie ono wykorzystywane w przyszłości.
Foto: MIND AND I
Aż 60 proc. badanych na takie usprawnienia kręci nosem, a ponad połowa najchętniej wróciłaby do sprawdzonych i dobrze im znanych, choć często anachronicznych rozwiązań. Takie wyniki raportu Gartnera – w sytuacji gdy pandemia zdynamizowała technologiczne zmiany w wielu przedsiębiorstwach – mogą zaskakiwać. Można to też jednak tłumaczyć naszą naturą. Kluczem jest pierwsze wrażenie. Aż 81 proc. pytanych uważa, iż to właśnie debiutanckie doświadczenia z danym oprogramowaniem determinuje czy i jak będzie ono wykorzystywane w przyszłości. W sytuacji negatywnych doświadczeń 40 proc. respondentów wykorzystuje jego funkcjonalności w minimalnym stopniu albo wręcz go unika.
Do 2025 r. co drugi pracownik umysłowy będzie codziennie korzystać z wirtualnego asystenta – prognozuje firma Gartner. Dla porównania w 2019 r. tylko jeden na pięćdziesięciu pracowników, wspierał się pracą bota.
Skrzynki służbowe są najczęściej znacznie lepiej zabezpieczone niż skrzynki prywatne. Co może i powinien zrobić pracodawca w sytuacji, gdy pracownik używa jednak prywatnej poczty do kontaktów służbowych?
Usługi bankowe są potrzebne, ale same banki już nie. Takie zdanie wygłosił już w 1994 r. Bill Gates. Na ile jego słowa się sprawdzają? Dyskutowali o tym uczestnicy wiedeńskiego kongresu pn. „Huawei Intelligent Finance Summit”.
Tylko 13 proc. firm inwestuje w cyfryzację procesów biznesowych nie oszczędzając na tym – wynika z raportu Symfonii. Eksperci podkreślają, że przed małymi i średnimi przedsiębiorcami w czasach pandemii stoi poważny cyfryzacyjny dylemat.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerach i wymuszające od ofiar zapłatę za ich odkodowanie, to broń hakerów, która wśród przedsiębiorców sieje obecnie największy strach.
Z najnowszego raportu dotyczącego dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych wyłaniają się optymistyczne wnioski. Inwestycje w IT idą w górę. Ale nadal jest dużo do zrobienia.
Rodzime przedsiębiorstwa produkcyjne szybko się cyfryzują, ale technologia sztucznej inteligencji w nich ledwie raczkuje. Tylko 14 proc. firm z tej gałęzi gospodarki używa narzędzi AI – wskazują najnowsze badania.
Na samorządy i podmioty użytkujące wyroby zawierające azbest zostanie nałożony obowiązek ich usunięcia lub zabezpieczenia najpóźniej do 31 grudnia 2032 r.
Polska jest dziś w ogonie wyścigu państw wspierających systemowo innowacje. Mimo że nasza gospodarka jest jedną z większych w Europie, w rankingu inwestycji VC w stosunku do PKB plasujemy się na jego dole.
Pracodawcy nie mogą ujawnić lekarzom medycyny pracy, co niepokoi ich u podwładnych, zaś rekrutacja kandydatów z niepełnosprawnościami to dla nich pole minowe.
Kompetencje cyfrowego młodego pokolenia Polaków są dramatycznie niskie. Z przeprowadzonego w naszym regionie Europy testu wśród tysięcy uczniów szkół podstawowych i liceów wynika, że to właśnie młodzież znad Wisły wypada najgorzej.
Prawie każdy przedsiębiorca mierzył się z wdrożeniem systemu informatycznego, a tym samym z umową wdrożeniową. Odpowiednie jej skonstruowanie jest jednym z czynników, od których zależy powodzenie adaptacji.
Liczba możliwych kombinacji produktowych jest skończona. Dlatego rozwój technologii jest jednym z kluczowych elementów budowy przewagi konkurencyjnej – mówi Wojciech Mach, CEO GFT Poland.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas