Aktualizacja: 20.03.2025 07:00 Publikacja: 26.01.2022 12:00
Szerokopasmowe łącze w firmach daje m.in. kontakt z kontrahentami z całego świata,
Foto: Cybrain
Nieco mniej niż połowa (44 proc.) firm prowadzi działalność częściowo opartą na internecie wynika z badania NEXERY przeprowadzonego wspólnie z agencją GfK wśród przedsiębiorców z 14 obszarów centralnej i północno-wschodniej Polski.
Hakerzy nie zamierzają zwalniać i z jeszcze większą determinacją będą atakować firmy. W br. wśród wszystkich rodzajów cyberzagrożeń najpopularniejszy będzie ransomware, czyli złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane na komputerach i wymuszające okup.
Nawet 231 mln euro może wynosić utracony przychód sklepów internetowych z powodu barier związanych ze złym doświadczeniem użytkownika na smartfonie – wynika z przeprowadzonego właśnie przez Google i firmę E-point audytu.
Dziś przestaną działać konta użytkowników na ceidg.gov.pl. Narzędzia oferowane przedsiębiorcom w tym serwisie przeniesiono na platformę Biznes.gov.pl, z kontem przedsiębiorcy jako głównym miejscem do realizowania publicznych e-usług.
Ataki ransomware, czyli szyfrujące pliki na komputerach bądź wykradające cenne dane i wymuszające od ofiar zapłatę okupu, stają się obecnie największą bolączką wielu biznesów. Najmocniej zagrożenie to odczuwa branża handlowa.
Nowe badanie przeprowadzone przez IBM, dotyczące transformacji chmurowej, wykazało istotną zmianę potrzeb biznesowych przedsiębiorstw. Zaledwie 3 proc. respondentów przyznaje, iż korzysta wyłącznie z jednego dostawcy usług chmurowych.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Robotyzacja i cyfryzacja biznesów od dawna postrzegane było jako zagrożenie dla dotychczasowych miejsc pracy. Ludzie coraz mniej jednak obawiają się automatyzacji – wynika z raportu Automation Pulse.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Polskie małe i średnie firmy liczą na wsparcie banków w rozwoju – wynika z najnowszego raportu „Potrzeby w zakresie bankowości małych i średnich przedsiębiorstw, grudzień 2024” stworzonego przez zespół Visa Consulting & Analytics.
Sztuczna inteligencja od Marka Zuckerberga wreszcie pojawi się w Europie. Nowa funkcja właśnie startuje. Na mapie, gdzie działać ma asystent Meta AI, jest i nasz kraj. Ale Polacy mogą nie być zadowoleni.
Branża motoryzacyjna ma za sobą trudne lata, a 2025 r. też będzie pełen wyzwań. W obliczu narastających napięć geopolitycznych sektor musi mocno postawić na innowacje, w tym na AI.
By skorzystać z unijnych pożyczek na zakup uzbrojenia, powinniśmy szybko składać odpowiednie wnioski. W tym wypadku czas to pieniądz. Tańszy pieniądz.
W branży e-handlu pojawia się nowy trend – conversational commerce, czyli zakupy wyszukiwane wprost w chatbotach AI. Wiele rodzimych firm nie popłynie jednak na fali boomu, bo nie ma nawet swojej strony w sieci.
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje branżę jubilerską, usprawniając projektowanie, produkcję i sprzedaż biżuterii. Czy nowoczesna technologia na zawsze odmieni ten sektor?
Deepfake, czyli filmiki z wizerunkiem prawdziwych osób wytworzony przez sztuczną inteligencję, wspomina się głównie w kontekście dezinformacji. Prawo nie do końca przed tym chroni.
Operator wdrożył nową strategię zarządzania transportem i flotą, raportuje poprawę wyników w segmencie kurierskim.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas