Aktualizacja: 08.12.2024 22:29 Publikacja: 05.01.2022 13:33
Liczba mobilnych internautów stale wzrasta. Jednocześnie aż 70 proc. kupujących rezygnuje z dokończenia zakupów na komórce.
Foto: Adobe Stock
Problem to m.in. nieprawidłowy design serwisu względem ekranów telefonów oraz powolne działanie. Wyzwanie jest potężne, bowiem m-commerce (zakupy internetowe na urządzeniach mobilnych) to wiodący trend w branży. Klienci polskiego e-commerce to w większości właśnie użytkownicy smartfonów. Dane wskazują, że liczba mobilnych internautów stale wzrasta. Jednocześnie aż 70 proc. kupujących rezygnuje z dokończenia zakupów na komórce. Eksperci twierdzą, że usuwanie barier w korzystaniu z urządzeń mobilnych mogłoby znacząco przyczynić się do zwiększenia przychodów.
Dziś przestaną działać konta użytkowników na ceidg.gov.pl. Narzędzia oferowane przedsiębiorcom w tym serwisie przeniesiono na platformę Biznes.gov.pl, z kontem przedsiębiorcy jako głównym miejscem do realizowania publicznych e-usług.
Ataki ransomware, czyli szyfrujące pliki na komputerach bądź wykradające cenne dane i wymuszające od ofiar zapłatę okupu, stają się obecnie największą bolączką wielu biznesów. Najmocniej zagrożenie to odczuwa branża handlowa.
Nowe badanie przeprowadzone przez IBM, dotyczące transformacji chmurowej, wykazało istotną zmianę potrzeb biznesowych przedsiębiorstw. Zaledwie 3 proc. respondentów przyznaje, iż korzysta wyłącznie z jednego dostawcy usług chmurowych.
Cyberataki, których od momentu wybuchu pandemii doświadczyło pół miliona Polaków, to piąte najpoważniejsze zagrożenie, z którym musi mierzyć się współczesny świat.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
W erze cyfrowego obiegu dokumentów średnie firmy wciąż są mocno przywiązane do papieru.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Agencja egipskiego lotnictwa wojskowego przejęła od cywilnego urzędu GASC import strategicznych surowców, zwłaszcza pszenicy z Rosji., także innych surowców żywnościowych
Naukowcy z Uniwersytetu w Bristolu i brytyjskiego Urzędu Energii Atomowej (UKAEA) opracowali pierwszą na świecie baterię diamentową, która wykorzystuje odpady nuklearne.
Autorzy „Rzeczpospolitej” zdominowali podium XII edycji konkursu Urzędu Patentowego na informację medialną o tematyce własności intelektualnej, w tym przemysłowej.
Ursula von der Leyen ogłosiła uroczyście 6 grudnia w Montevideo w imieniu Unii Europejskiej zawarcie traktatu o wolnym handlu z krajami Mercosur, Argentyną, Brazylią, Paragwajem i Urugwajem, do których dołączyła później Boliwia.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
Facebook, Instagram, X, Tik-Tok czy LinkedIn - w tych mediach społecznościowych są obecne duże miasta. Z nowego raportu wynika, że najlepiej radzi sobie tam Łódź.
Sąd apelacyjny w USA odmówił zablokowania ustawy, która wymusza na właścicielach TikToka sprzedaż popularnej aplikacji społecznościowej, jeśli chcą działać dalej na amerykańskim rynku.
Włochy są jedną z potęg na rynku produktów luksusowych. O powrót na dawne miejsce w tej branży chce powalczyć marka, która ostatnich lat nie może zaliczyć do udanych. Kluczem do sukcesu mają być między innymi „wyrafinowani profesjonaliści, którzy nie gonią za trendami”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas