Aktualizacja: 02.04.2025 05:36 Publikacja: 15.02.2024 02:00
Foto: Adobe Stock
- Pracownik pracuje w systemie podstawowym w pełnym wymiarze czasu pracy. Pod koniec dnia pracy pojawiła się nieprzewidziana wcześniej konieczność wykonania dodatkowej pracy przez 1,5 godziny. Otrzymał polecenie pracy nadliczbowej i ją wykonał przez ten czas. Nie została mu zapewniona dodatkowa przerwa. Czy to błąd? Czy w sytuacji, gdy praca przekraczająca dziewięć godzin wynika z nagłej potrzeby, zapewnienie drugiej przerwy jest obowiązkiem? – pyta czytelnik.
Tak. Pracownik powinien mieć dodatkową przerwę. Zlecając pracę w godzinach nadliczbowych należy tak kalkulować czas realizowania pracy, by można było zapewnić w jej trakcie 15 minut „wolnego”.
Kamery nie służą do monitorowania wydajności pracowników ani do weryfikacji godzin wykonywania pracy.
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Święta to czas, kiedy wiele firm sięga po środki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, by wspierać pracow...
Za nieprawidłowości związane ze stosowaniem monitoringu grożą wysokie kary finansowe. Na co należy uważać, nadzo...
Uczestnik PPK składa deklaracje i wnioski dotyczące wpłat do PPK swojemu pracodawcy. Pozostają one skuteczne tak...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Na skutek upływu czasu, okoliczności uzasadniające wypowiedzenie umowy o pracę, mogą stać się nieistotne lub już...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas