Aktualizacja: 04.07.2020 08:47 Publikacja: 01.07.2020 12:25
Foto: Adobe Stock
- Staram się o dofinansowanie z PUP części kosztów pensji pracowników i składek w trybie tarczy antykryzysowej. Mam zadłużenia z tytułu dzierżaw w urzędzie miasta z lat 2019-2020, które spłacam ratalnie. Mam też dług wobec gminy z tytułu podatku od nieruchomości, który również spłacam w ratach. Czy mają one znaczenie? – pyta czytelnik.
Znaczenie ma zobowiązanie wynikające z tzw. podatków lokalnych, jakim jest niewątpliwie podatek od nieruchomości. Natomiast istnienie zadłużenia wynikającego z umów cywilnoprawnych łączących przedsiębiorcę z gminą nie wpływa na możliwość uzyskania z powiatowego urzędu pracy dofinansowania do wynagrodzeń pracowników i naliczanych od nich składek na warunkach określonych w potocznie zwanej tarczy antykryzysowej, tj. ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tekst jedn. DzU poz. 374 ze zm.).
W biurowcach nie gasi się już światła o 23:00. Praca po godzinach przeniosła się do domów.
Praca w dni wolne jest ściśle uregulowana i powinna być zrekompensowana. Pracodawca, który tego nie dopilnuje, m...
W tym roku 3 maja wypada w sobotę. Kiedy pracownikowi należy się wolne?
Częstym przedmiotem sporów z ZUS jest wysokość wynagrodzenia ustalonego przez strony w umowie o pracę. W razie z...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Na co zwrócić uwagę, by umowa podpisana z samozatrudnionym była zgodna z prawem? Błąd może pociągnąć za sobą kon...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas