Reklama

W 2023 r. koniec z amortyzacją części mieszkań

Odpisy amortyzacyjne od budynków i lokali mieszkalnych nabytych lub wytworzonych przed 1 stycznia 2022 r. będzie można ująć w kosztach tylko do końca roku. W 2023 r. nie będzie to już dopuszczalne.
W 2023 r. koniec z amortyzacją części mieszkań

Foto: Adobe Stock

Rewolucyjne zmiany w zasadach opodatkowania najmu wprowadzone tzw. Polskim Ładem wywołały prawdziwą burzę. Wiele kontrowersji wśród podatników, którzy zainwestowali w nieruchomości mieszkalne na wynajem, wywołało zwłaszcza wyłączenie amortyzacji. I choć przepisy przejściowe pozwalają jeszcze na korzystanie z odpisów amortyzacyjnych, ich czas dobiega końca. A fiskus nie chce słyszeć, że pozbawienie prawa do amortyzacji to naruszenie konstytucyjnej zasady ochrony praw nabytych i interesów w toku. Potwierdza to interpretacja indywidualna dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 16 września 2022 r. (0113-KDIPT2-1.4011.626. 2022.1.MAP).

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Czytaj treści PRO.RP.PL za 39 zł miesięcznie!

Zyskaj dostęp do rzetelnych analiz, opinii ekspertów i kluczowych prognoz gospodarczych. Poznaj fakty, które kształtują biznes, prawo oraz społeczeństwo.

Buduj swoją przewagę. Subskrybuj profesjonalne treści publikowane wyłącznie w pro.rp.pl.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama