Aktualizacja: 29.05.2017 03:00 Publikacja: 29.05.2017 03:00
Foto: www.sxc.hu
Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 17 marca 2017 r.(3063-ILPP1-1.4512.19.2017. 3.MJ).
Wnioskodawcą jest inwestor, który zakupił w pełni umeblowany, gotowy do zakwaterowania lokal mieszkalny w budynku ośrodka wczasowego. Ośrodek ten jest kompleksem wynajmującym lokale osobom trzecim na cele krótkotrwałego zakwaterowania w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, który rejestruje sprzedaż jako usługę hotelową PKWiU 55. Przy zakupie wnioskodawca zawarł umowę najmu lokalu, w ramach której wynajmujący wynajmuje najemcy lokal wraz z wyposażeniem, prawem do wyłącznego korzystania z miejsca parkingowego oraz udziałem w częściach wspólnych celem dalszego podnajmowania osobom trzecim. Umowę najmu lokalu zawarto na okres 10 lat. Zgodnie z umową, od 26 grudnia 2016 roku najemca jest zobowiązany do zapłaty czynszu powiększonego o należny VAT w obowiązującej wysokości. Na wynajem lokalu wystawiana jest faktura, która dokumentuje usługę wynajmu nieruchomości.
Rośnie liczba kontroli celno-skarbowych. W 2024 r. stanowiły już ponad 38 proc. wszystkich kontroli. W latach 20...
Ułatwienia na linii fiskus–podatnicy i łatwiejszy dostęp do informacji o lekach – to niektóre z najnowszych prop...
Przedsiębiorca mający problemy ze słuchem może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na aparat, dzięk...
Ulepszenie programu komputerowego ma charakter twórczy. A zamawianie prac u zewnętrznego specjalisty nie przekre...
Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja – to trzy główne czynniki, które należy brać pod uwagę decydując się na inwestycję w mieszkanie – czy to z myślą o przechowaniu lub wzroście wartości, czy zwrocie z najmu.
Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na karnety sportowe i pakiety medyczne dla samozatr...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas