Aktualizacja: 29.07.2019 02:00 Publikacja: 29.07.2019 02:00
Foto: 123RF
Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 2 kwietnia 2019 r. (0112-KDIL3-3.4011.1.2019.2.AA).
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na tworzeniu i rozwijaniu autorskiego oprogramowania i sprzedaży licencji na jego użytkowanie oraz osiąga przychody z tego tytułu (jak wskazano, praktycznie całość przychodów wnioskodawcy pochodzi z opłat licencyjnych). Oprogramowanie zostało wytworzone, a następnie jest rozwijane w ramach prowadzonej przez wnioskodawcę działalności badawczo-rozwojowej (zgodnie z definicją tej działalności wskazanej w odpowiednich przepisach podatkowych). Wytworzone i rozwijane oprogramowanie stanowi utwór podlegający ochronie na podstawie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dla potrzeb skorzystania z ulgi IP Box wnioskodawca zamierza prowadzić odrębną ewidencję, w której zamieści szczegółowy rejestr przychodów i kosztów dotyczących tego oprogramowania (jako kwalifikowanego prawa własności intelektualnej – KPWI), zawierający następujące pozycje:
Rośnie liczba kontroli celno-skarbowych. W 2024 r. stanowiły już ponad 38 proc. wszystkich kontroli. W latach 20...
Ułatwienia na linii fiskus–podatnicy i łatwiejszy dostęp do informacji o lekach – to niektóre z najnowszych prop...
Przedsiębiorca mający problemy ze słuchem może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na aparat, dzięk...
Ulepszenie programu komputerowego ma charakter twórczy. A zamawianie prac u zewnętrznego specjalisty nie przekre...
Polski bank z wyróżnieniem w kategorii Metaverse. Międzynarodowe jury doceniło innowacyjną kampanię Pekao dla młodych klientów.
Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na karnety sportowe i pakiety medyczne dla samozatr...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas