Aktualizacja: 01.10.2018 02:00 Publikacja: 01.10.2018 02:00
Foto: Fotolia.com
Takie stanowisko potwierdził Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 12 lipca 2018 r. (0114-KDIP1-1.4012.323.2018. 2.KOM).
Wnioskodawca (spółka) sprzedał nieruchomość, w skład której wchodziły budowle i nieukończony budynek oraz prawo użytkowania wieczystego gruntu. Umowa sprzedaży nieruchomości została podpisana 12 marca 2018 roku, jednak ze względu na trwające kontrakty, których spółka nie mogła zerwać bez szkody dla firmy, nie doszło do wydania nieruchomości w dacie podpisania aktu notarialnego. Nabywca nie sprzeciwiał się przedłużeniu terminu wydania. 6 kwietnia 2018 r. spółka podpisała kolejny akt notarialny, który uściślał i wyjaśniał pewne kwestie dotyczące umowy z 12 marca 2018 r. oraz wyznaczył nowy termin wydania nieruchomości na dzień 30 kwietnia 2018 r. W umówionym dniu doszło do fizycznego przekazania przedmiotu umowy, co zostało potwierdzone stosownym protokołem. W związku z tym spółka zadała pytanie, czy za datę dokonania dostawy należy przyjąć datę podpisania pierwszego aktu notarialnego, czy datę faktycznego przekazania nieruchomości.
Nie można instrumentalnie traktować przepisów o pomocy publicznej, by tylko odmówić zwolnienia z podatku. Taki j...
Po zmianach w składce zdrowotnej w 2026 r. przedsiębiorcy będą musieli na nowo przeliczyć, co się im bardziej op...
Pomysł „egzekucji fakturowej” może zredukować liczbę sporów o niezapłacone należności. Eksperci uważają, że nale...
Urzędy skarbowe dostały raporty o internetowych transakcjach, prawie 300 tys. sprzedających w sieci może znaleźć...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Przedsiębiorca nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodów wydatków na wyżywienie, leczenie i wyposażenie psa pi...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas