Aktualizacja: 22.01.2018 01:00 Publikacja: 22.01.2018 01:00
Foto: Adobe Stock
Jako spółka cywilna nie zapłaciliśmy w 2010 roku podatku od środków transportowych. Deklaracja została złożona terminowo, ale do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej decyzji. Czy wobec tego możemy nie płacić zobowiązania? Czy doszło do przedawnienia roszczenia? Podobna sytuacja miała miejsce w roku 2012. Czy roszczenie urzędu miejskiego ulega przedawnieniu? Spółka zakończyła działalność w 2014 r. – pyta czytelnik.
Na wstępie należy wyjaśnić, że spółka cywilna nie jest podatnikiem podatku od środków transportowych. Do zapłaty podatku zobowiązani są solidarnie współwłaściciele pojazdu. W tym przypadku będą to wspólnicy spółki cywilnej, na których pojazd jest zarejestrowany. Z punktu widzenia wymiaru podatku nie ma znaczenia, że właściciele środka transportowego zawarli umowę spółki cywilnej. Podatek wiąże się posiadaniem pojazdu, związek z działalnością gospodarczą jest bez znaczenia. Dlatego deklaracje powinny zostać wypełnione na nazwiska wspólników.
Przedsiębiorca będzie mógł złożyć pierwotną deklarację po rozpoczęciu oraz zakończeniu kontroli celno-skarbowej....
Przedsiębiorca będzie musiał płacić VAT dopiero po przekroczeniu 240 tys. zł rocznej sprzedaży. Tak wynika z pro...
Skarbówka może ściągać zaległy podatek spółki od członka jej zarządu. Ale powinien mieć możliwość zwolnienia z o...
Nie można instrumentalnie traktować przepisów o pomocy publicznej, by tylko odmówić zwolnienia z podatku. Taki j...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po zmianach w składce zdrowotnej w 2026 r. przedsiębiorcy będą musieli na nowo przeliczyć, co się im bardziej op...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas