Aktualizacja: 04.04.2025 04:42 Publikacja: 17.12.2024 14:00
Izabela Konopacka, była prezeska Federacji Adwokatur Europejskich, radczyni prawna
Foto: tv.rp.pl
Izabela Konopacka, była prezeska Federacji Adwokatur Europejskich, radczyni prawna, była gościem Ewy Szadkowskiej. Prawniczka nie szczędziła krytyki pod adresem radców, którzy w jej opinii blokują awanse ambitnym i kompetentnym koleżankom, mogącym „za bardzo urosnąć”. Stąd męska dominacja we władzach samorządu radcowskiego, wyłonionych po ostatnim krajowym zjeździe. Na uwagę dziennikarki, iż skoro kobiety nie ubiegają się o najwyższe samorządowe funkcje – np. w wyborach na prezesa startowało pięciu mężczyzn – nie powinny narzekać na męską dominację, prawniczka zwróciła uwagę na nietransparentne procedury wyboru. - Dlaczego panowie tak pilnują swoich stanowisk? Chodzi o władzę czy pieniądze? – dociekała prowadzącą program. W odpowiedzi mec. Konopacka przyznała, że w jej ocenie o jedno i o drugie. Podkreśliła, że sprawowanie wyższych samorządowych funkcji (które w dodatku można łączyć) wiąże się z otrzymywanie ryczałtów w wysokości kilku tysięcy złotych. A to na trudnym dziś prawniczym rynku rzecz nie do pogardzenia.- Samorząd radców się zetatyzował – podsumowała mec. Konopacka.
Jaki wpływ na sytuację w sądownictwie mogą mieć reformy przygotowywane przez komisję kodyfikacyjną przy Ministrz...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Czy głośny spór Joanny Kuciel-Frydryszak z Wydawnictwem Marginesy o wyższe wynagrodzenie za bestsellerowe „Chłop...
Trzeba docenić próbę usprawnienia tzw. postępowań frankowych, które korkują sądy. Nie powinno się to jednak odby...
Prokurator musi mieć pewien obszar swobody decyzyjnej po to, by swobodnie prowadzić postępowanie dowodowe w śled...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Wartość rynku zamówień publicznych sięgnęła 280 mld zł w 2023 r. i ciągle rośnie. Uczestniczy w nim około 30 tys...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas