Aktualizacja: 04.04.2025 01:28 Publikacja: 26.09.2024 18:34
Foto: PAP/Lech Muszyński
W czwartek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowej specustawy powodziowej. Minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk przedstawił założenia mechanizmu pomocowego. Jak podkreślono w komunikacie, ma on ochronić przedsiębiorców poszkodowanych w powodzi przed zamykaniem prowadzonej przez siebie działalności.
Zgodnie z zapowiedzią szefa MRiT, przedsiębiorca będzie miał dwie możliwości wyboru określenia wysokości świadczenia finansowego. Pierwsza, to iloczyn osób ubezpieczonych w przedsiębiorstwie razy kwota kilkunastu tysięcy złotych. Druga, to procent średniomiesięcznego przychodu osiągniętego przez przedsiębiorstwo w ubiegłym roku. Paszyk podkreślił, że świadczenie finansowe w ciągu kilkunastu dni trafi do przedsiębiorcy i to on zdecyduje, na co je wyda.
Rządowy pakiet deregulacyjny ma uprościć życie przedsiębiorcom. Sejmowa opozycja zauważa, że likwiduje niewiele...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Perspektywy opublikowały wyniki kolejnego rankingu programów MBA, czyli studiów kształcących menedżerów. "Złotą...
Współpraca podmiotów państwowych i samorządowych z sektorem prywatnym jest kluczowa dla zwiększenia efektywności...
Pieniądze publiczne powinny poprawiać płace i warunki pracy zatrudnionych – wynika z ogólnoeuropejskiego badania.
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Członkowie zarządu będą mogli realnie bronić się w postępowaniach o przeniesienie na nich odpowiedzialności za p...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas